У понеділок, 6 квітня, православні відзначають день преподобних Якова і Захара. В цей день традиційно зводили у дворах великі багаття, виганяючи нечисту силу і молячись святим. Люди активно готувалися до Благовіщення.
У День Якова люди готувалися до великого свята Благовіщення. Потрібно було встигнути переробити всю роботу по дому і сходити до церкви освятити насіння для посадки. Також існував звичай для незаміжніх дівчат. Вони повинні були відправитися в храм на всеношну, аби швидше вийти заміж.
Якщо у когось близькі сиділи у в'язниці, їх потрібно було відвідати і помолитися в храмі за їх гріхи. Селяни в день Якова обкурювали зимовий одяг і домашнє начиння ялівцем, що захищало від пристріту. Також спалювали старі солом'яні ліжка, щоб вигнати злих духів з оселі.
Потрібно було встигнути прибрати будинок в першій половині дня, щоб ввечері, напередодні Благовіщення, вже не працювати. Заборонено було займатися пранням, прибиранням і рукоділлям у другій половині дня. Також на Якова не можна було лихословити, лаятися і ображати інших людей.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У переддень Благовіщення було прийнято збирати за столом всю сім'ю і згадувати всіх рідних і близьких, хто відійшов на той світ.
Народні прикмети 6 квітня
- Якщо вночі не занадто холодно, то весна буде ранньою.
- Тепла ніч – прикмета того, що весна швидко прийде.
- Сніг розтанув до Благовіщення – значить, в цьому році снігопадів більше не буде.
- Потепліло на вулиці – може вдарити мороз.
- У ніч на Благовіщення треба вивісити мокрий рушник. Якщо він висохне до ранку – чекай багатого врожаю. Якщо залишиться мокрим – влітку буде неврожай.
Раніше повідомлялося, що православна церка перенесла святкове пасхальне богослужіння на кінець травня.