12:41
05 березня
2026

Ще три країни оголосили бойкот церемонії відкриття Паралімпійських ігор-2026 через присутність росіян

Ще три країни оголосили бойкот церемонії відкриття Паралімпійських ігор-2026 через присутність росіян  - today.ua
161
Вікторія Зеленецька
Редактор стрічки новин today.ua

Ще три європейські держави вирішили приєднатися до бойкоту церемонії відкриття Паралімпійських ігор 2026 року. Причиною стало рішення Міжнародного паралімпійського комітету допустити до змагань спортсменів із Росії та Білорусі.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. За його словами, Австрія, Велика Британія та Румунія не братимуть участі у відкритті Паралімпіади.

Міністр наголосив, що таким чином країни демонструють підтримку України та свою позицію щодо участі представників держав-агресорів у міжнародних спортивних подіях.

"Австрія, Румунія та Велика Британія підтвердили, що їхні офіційні представники не відвідають церемонію відкриття Паралімпійських ігор 2026 року. Наразі вже 14 країн та ЄС відмовилися брати участь у цьому заході, на якому Міжнародний паралімпійський комітет дозволив Росії та Білорусі виступати під їхніми прапорами. І ця кількість зростає.

Ми вдячні всім нашим партнерам, які зайняли цю морально виважену позицію. Це не просто прапори – це символи агресивної війни, яка забрала життя щонайменше 650 українських спортсменів і тренерів, зруйнувала 800 спортивних об'єктів і спричинила сотні тисяч воєнних злочинів.

Ми наполегливо закликаємо всі країни утриматися від направлення своїх представників на церемонію. Скажіть "ні" воєнній пропаганді та спортивному "відбілюванню" репутації", – сказав Сибіга.

Загалом уже 14 держав та Європейський Союз заявили, що їхні представники не братимуть участі у церемонії відкриття Паралімпіади. Українська сторона закликає інші країни також долучитися до бойкоту.

Раніше ми розповідали, що 11 країн оголосили бойкот церемонії відкриття Паралімпіади-2026 через участь росіян. У середу, 4 березня, до бойкоту приєдналася Німеччина.