09:08
04 березня
2026

США розгорнули нову військову операцію тепер вже в Еквадорі: на кого націлився Трамп (відео)

США розгорнули нову військову операцію тепер вже в Еквадорі: на кого націлився Трамп (відео) - today.ua
575
Владислав Балагурчик
Редактор стрічки новин today.ua

США та Еквадор розпочали масштабну військову операцію проти наркотерористів у Тихому океані та на території самого Еквадору. 3 березня стало стартом нової, значно жорсткішої фази протидії наркокартелям, які протягом багатьох років перетворювали Еквадор на ключовий транзитний коридор для кокаїну, що прямує до США та Європи.

Операцію координує Південне командування США (SOUTHCOM). Його очільник, генерал Френсіс Донаван, заявив, що союзники переходять до "рішучих заходів" проти структур, які дестабілізують безпеку всієї півкулі. За його словами, еквадорські військові демонструють "мужність і відданість", що має стати прикладом для сусідніх держав, пише Reuters.

Перший результат не забарився: американські сили перехопили судно, яке рухалося одним із ключових маршрутів наркотрафіку у східній частині Тихого океану. Тепер ці маршрути перебувають під постійним контролем авіації та флоту США.

Чому саме Еквадор став центром операції

  • Стрімка деградація безпеки. Країна, яка ще кілька років тому вважалася стабільною, перетворилася на арену боротьби десятків угруповань. Банди контролюють порти, райони міст і навіть в’язниці, організовуючи теракти та політичні вбивства.
  • Рішення влади діяти силою. Президент Еквадору надав армії надзвичайні повноваження та офіційно прирівняв кримінальні угруповання до терористів.
  • Підтримка США. Вашингтон надає розвіддані, техніку та бере участь у силових операціях - від морських перехоплень до зачисток у джунглях, де розташовані лабораторії та логістичні бази картелів.

Що означає нова стратегія США

Аналітики вважають, що участь американських військових у прямих операціях на території Еквадору свідчить про зміну доктрини Білого дому. Йдеться вже не про стримування наркотрафіку, а про ліквідацію угруповань, які діють як терористичні структури - зі своєю армією, фінансами, політичним впливом і міжнародними зв’язками.

SOUTHCOM заявляє, що кампанія триватиме стільки, скільки буде потрібно, а її мета - "захистити майбутнє громадян усієї півкулі".

Нагадаємо, ескалація на Близькому Сході лише загострюється: у NYT розкрили поточну кількість загиблих.