11:45
28 січня
2026

Від боїв за Ірпінь - до октагону в Білому домі: український боєць ММА хоче влаштувати історичне шоу UFC перед Трампом

Від боїв за Ірпінь - до октагону в Білому домі: український боєць ММА хоче влаштувати історичне шоу UFC перед Трампом - today.ua
544
Оксана Гапончук
Редактор стрічки новин today.ua

Один із найвідоміших українських бійців ММА Ярослав Амосов заявив про готовність виступити на турнірі UFC просто на території Білого дому. Спортсмен вважає цю подію історичною і хоче зробити з неї видовище для всього світу. Для більшого ефекту він навіть не виключає, що може з’явитися в образі президента України Володимира Зеленського.

Про це спортсмен з Ірпеня розповів в інтерв’ю ютуб-каналу "Бомбардир".

За словами Амосова, ідея провести бої в такому символічному місці звучить незвично, але саме UFC здатна зробити її успішною.

Ярослав назвав можливий турнір унікальним і історичним. Він переконаний, що найсильніша ММА-організація світу зможе подати подію на високому рівні та перетворити її на справжнє шоу.

"Якби це робила інша організація, могло б вийти нудно. Але UFC вміє красиво все подати. Вони так закрутять шоу, що люди не думатимуть: "Білий дім і бої - це дивно", - зазначив Амосов.

На думку українця, професійний підхід UFC допоможе зняти будь-який скепсис щодо поєднання великого спорту та політичного символу США.

Також боєць із гумором відповів на запитання, в якому образі міг би з’явитися в Овальному кабінеті. Амосов пожартував, що, можливо, спробував би повторити стиль президента України Володимира Зеленського.

Хто такий Ярослав Амосов

Ярослав Амосов - український боєць змішаних єдиноборств (ММА), один із найвідоміших і найуспішніших спортсменів України у цьому виді спорту.

Він народився в Ірпені та здобув світову популярність завдяки виступам у промоушені Bellator MMA, де став чемпіоном у напівсередній вазі й тривалий час залишався непереможеним. Амосов відомий своєю борцівською базою, витривалістю та дисциплінованим стилем бою.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Амосов призупинив кар’єру і брав участь у боях за звільнення Ірпеня, вступивши до територіальної оборони. Згодом він повернувся до професійних виступів, ставши символом поєднання великого спорту та громадянської позиції.

Що відомо про турнір UFC у Білому домі

Нагадаємо, що у жовтні 2025 року президент США Дональд Трамп оголосив, що у день його 80-річчя та в рамках святкування 250-річчя незалежності США, 14 червня 2026 року на території Білого дому відбудеться турнір UFC. Це, до речі, буде перший у історії професійний захід UFC на території президентської резиденції.

Ідея турніру UFC у Білому домі, ініційована президентом США Дональдом Трампом, уже викликала широкий резонанс у спортивному світі. Якщо плани вдасться реалізувати, цей захід може стати однією з найгучніших подій в історії ММА.

Нагадаємо, український співак Олег Винник заявив про готовність служити в ЗСУ.