08:31
12 січня
2026

Обіцяли роботу й житло, а перетворили на рабів: на Одещині на фермі утримували людей без грошей і документів

Обіцяли роботу й житло, а перетворили на рабів: на Одещині на фермі утримували людей без грошей і документів - today.ua
1473
Сергій Марченко
Редактор стрічки новин today.ua

Правоохоронці викрили на Одещині ферму, на якій незаконно утримували людей без грошей і документів. Подружжя обіцяло потерпілим роботу та житло, а натомість фермери перетворювали працівників на трудових рабів.

Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

Як стало відомо, подружжя з Одеської області та двоє мешканців Дніпропетровщини вербували соціально вразливих осіб для роботи на фермі. Обвинувачені шукали потенційних працівників серед людей без постійного місця проживання, зокрема проводячи "рейди" на вокзалах. Знедоленим людям фермери обіцяли працевлаштування, харчування та житло. Відомо й про застосування до майбутніх працівників психологічного тиску.

У період з березня по липень 2025 року обвинуваченим вдалося завербувати шістьох людей. Усіх їх спіткала однакова доля. Опинившись на Одещині, завербовані громадяни отримували житло у господарському приміщенні, переобладнаному під гуртожиток, яке не відповідало вимогам законодавства.

Також потерпілі виконували роботу, проте абсолютно безоплатну. Подружжя фермерів фактично перетворило їх на рабів, змушуючи виконувати важкі сільськогосподарські роботи: прибирати за худобою та збирати сезонні врожаї.

Для контролю над потерпілими фермери забирали їхні документи та засоби зв’язку. Ті, хто намагався чинити опір або втекти, зазнавали психологічного тиску, іноді доходило й до погроз фізичною розправою.

Обіцяли роботу й житло, а перетворили на рабів: на Одещині на фермі утримували людей без грошей і документів - today.ua

Незаконне утримання людей було викрите в липні 2025 року. Дніпропетровська обласна прокуратура направила до суду обвинувачення проти групи осіб за фактом вербування та трудової експлуатації людей.

Нагадаємо, суд виніс вирок шпигуну з Хмельниччини, який передавав дані про українську авіацію ФСБ.