Українців навчатимуть військовій справі, починаючи зі школи. Готувати підлітків до війни почнуть з 14 років. Замість базової загальновійськової підготовки запроваджують цикл теорії і практики — основи національного спротиву. Цими знаннями та вміннями зобов’язані будуть володіти як хлопці, так і дівчата. Тим, хто відмовиться від навчання військовій справі, відмовлять у здобутті освіти.
Про це розповів під час круглого столу в Укрінформі в.о. начальника відділу політики національного спротиву Міністерства оборони Ігор Хорт.
Міноборони відмовляється від викладання базової загальновійськової підготовки (БЗВП). Замість неї впроваджують нову модель військової підготовки молоді — основи національного спротиву. Ця модель включатиме не лише теоретичну підготовку, але й практичне навчання військовій справі — навичкам володіння зброєю та сучасними технічними засобами ведення війни.
Навчання основам національного спротиву починатимуть зі школи, з 14 років. Спочатку це буде залучення підлітків через участь у військово-патріотичних іграх на кшталт "Сокіл" і "Джура".
Крім того, у школах та профтехосвітніх закладах викладатимуть предмет "Захист України", який буде оновлено з урахуванням сучасних підходів до викладання військової справи. Практичну компоненту поєднуватимуть з патріотичною. Тобто молодь навчатимуть не лише, як захищати Україну, але й чому її треба захищати.
"Ми зараз відходимо від тієї системи, де все зводилося до БЗВП. Це більше не просто навчальна дисципліна, це цикл підготовки громадян до національного спротиву", - розповів Хорт.

Кардинально змінять підходи до викладання військової справи і у вишах. Замість БЗВП студенти вивчатимуть Основи національного спротиву. Однак після засвоєння цього предмету їм не присвоюватимуть військової спеціальності. Навчання військовій справі буде обов’язковим і для хлопців, і для дівчат. Тих, хто не згоден вчитися воювати, відрахують з вишу.
"Це не про військову спеціальність. Це про мотивацію, про готовність захищати країну. Предмет "Основи національного спротиву" буде обов'язковим як для хлопців, так і для дівчат. Не хочеш проходити – відраховуйся з навчального закладу", - наголосив представник Міноборони.
Але й це ще не все. Після завершення вивчення Основ національного спротиву та після закінчення навчання у вишах та закладах профтехосвіти усі обов’язково проходитимуть базову військову службу.
Таким чином, усіх молодих українців, починаючи з підліткового віку, масово готуватимуть до війни. У Міноборони переконані, що лише так можна забезпечити міцну оборону країни. А зважаючи на те, що Україну нині розглядають як щит для всієї Європи, то військовий вишкіл стане обов’язковим для багатьох поколінь українців.
Нагадаємо, ТЦК можуть прислати повістки пенсіонерам. Йдеться про громадян, які вийшли на пенсію за вислугою років, але ще не досягли 60-річного віку.