15:13
03 січня
2026

Гордість нації: українка може стати найкращим футзальним арбітром світу

Гордість нації: українка може стати найкращим футзальним арбітром світу - today.ua
434
Оксана Гапончук
Редактор стрічки новин today.ua

Зазвичай відзнаку найкращого футзального арбітра світу отримують представники Іспанії, Португалії, Бразилії та Італії - країн, які традиційно домінують у цьому виді спорту. І ось історичний шанс для України - вперше представниця нашої держави претендує на світову нагороду.

Так, стало відомо, що українська арбітриня Марія Мисловська номінована на звання найкращого футзального арбітра світу у 2025 році за версією авторитетного порталу FutsalPlanet. Вона увійшла до десятки номінантів, які змагатимуться за почесну індивідуальну відзнаку.

Переможця премії буде оголошено 7 січня, і Мисловська має реальні шанси на історичне досягнення для українського футзалу.

Гордість нації: українка може стати найкращим футзальним арбітром світу - today.ua

Що відомо про Марію Мисловську

Українська арбітриня Марія Мисловська є однією з найавторитетніших представниць вітчизняного футзального суддівства на міжнародній арені. Вона родом із Сумської області та вже кілька років поспіль працює на турнірах найвищого рівня під егідою FIFA та UEFA.

У 2022 році Мисловська отримала статус арбітра FIFA з футзалу, що відкрило їй шлях до обслуговування матчів міжнародного масштабу. З того часу вона регулярно залучається до суддівства відбіркових матчів чемпіонатів Європи, міжнародних турнірів і національних першостей.

Ключовим етапом у кар’єрі українки став 2025 рік. Марія Мисловська увійшла до числа 26 арбітринь FIFA, які працювали на першому в історії чемпіонаті світу з футзалу серед жінок, що відбувся з 21 листопада по 7 грудня на Філіппінах. Вона обслуговувала матчі світової першості, зокрема поєдинки за участю провідних збірних, а також працювала на стартових і вирішальних етапах турніру.

Турнір став знаковою подією для жіночого футзалу та зібрав провідні національні збірні з усього світу. У фінальному матчі чемпіонату світу збірна Бразилії впевнено обіграла команду Португалії з рахунком 3:0, здобувши золоті нагороди. Бронзові медалі виборола збірна Іспанії, яка у матчі за третє місце розгромила Аргентину - 5:1.

Зазначимо, що до початку суддівської кар’єри Мисловська грала у футзал, зокрема виступала за команду Сумського державного університету, що стало важливою основою для її розуміння гри на професійному рівні.

Якщо Марія Мисловська переможе в номінації, то для українського футзалу це буде історичним досягненням, адже раніше вітчизняні арбітри не здобували індивідуальних нагород такого рівня.

Нагадаємо, українська танцівниця та хореографка Олена Шоптенко вразила сина особливим подарунком на Різдво від зірки футболу.

Більше про: FIFA