14:33
26 грудня
2025

Світло під загрозою: в "Укренерго" зробили тривожну заяву про нову атаку РФ

Світло під загрозою: в Укренерго зробили тривожну заяву про нову атаку РФ - today.ua
7230
Оксана Гапончук
Редактор стрічки новин today.ua

В "Укренерго" попереджають про підготовку Росії до нової масованої атаки на енергетичну систему України. За словами керівництва компанії, удари по об’єктах енергетики мають циклічний характер і відбуваються в середньому кожні десять днів.

Про це повідомив голова правління "Укренерго" Віталій Зайченко під час телемарафону.

За словами Зайченка, ситуація з електропостачанням в Україні наразі є непередбачуваною через підготовку Росії до нової масованої атаки на енергетичну інфраструктуру. Він стверджує, що загроза нових атак з боку РФ залишається високою, тому просить українців бути готовими до можливих змін у графіках електропостачання та раціонально споживати електроенергію.

Кожен удар Росії по енергетиці впливає суттєво на життя мільйонів українців, особливо в умовах низьких температур і пікових навантажень на мережу.

В "Укренерго" також заявили, що російські удари по енергосистемі мають чітку циклічність.

"Наразі прогнозувати щось дуже складно, адже ми бачимо, що ворог готується до чергової атаки. Це відбувається регулярно, ми спостерігаємо це з початку осені: кожні 10 днів, плюс-мінус, здійснюється масована атака на енергосистему", - сказав Зайченко.

Він наголосив, що кожен такий удар суттєво ускладнює роботу енергетиків. Після атак стабілізувати систему вкрай важко, адже значна частина потужностей зазнає пошкоджень, а ремонтні бригади змушені працювати в умовах постійної загрози нових обстрілів.

Саме через наслідки російських атак енергетики вимушені запроваджувати графіки аварійних відключень.

"На сьогодні таких графіків немає, діють графіки обмеження потужності для промисловості, а також графіки погодинних відключень. На жаль, вони досить різні по всій території України, від однієї до трьох з половиною черг", - додав він.

Зазначимо, що найсвіжіший великий напад по енергетичній інфраструктурі відбувся у ніч на 25-26 грудня 2025 року. Росія знову обстріляла об’єкти генерації та лінії передачі електроенергії, через що без світла залишилися мешканці щонайменше п’яти регіонів - Донеччини, Одещини, Миколаївщини, Херсонщини та Харківщини. 

До слова, декілька днів тому в "Укренерго" попереджали, що тривалі морози до –10°C можуть створити додаткове навантаження на енергосистему України. Через різке похолодання споживання електроенергії зросте, і компенсувати цей стрибок буде складно.