У ніч на вівторок, 23 грудня, держава-агресор Росія здійснила чергову масовану атаку по Україні, застосувавши сотні дронів-камікадзе та десятки ракет різних типів.
Основний удар припав на енергетичну інфраструктуру західних областей, що призвело до масштабних знеструмлень. Крім того, у декількох областях є жертви серед мирного населення, йдеться в матеріалі РБК-Україна.
Енергетичний колапс у західних регіонах
Рівненська, Тернопільська та Хмельницька області залишилися майже повністю без світла. У Рівному вибухова хвиля пошкодила житловий будинок, транспорт зупинився. У Тернополі комунальні служби перевели водо- та теплопостачання на резервне живлення. На Хмельниччині удари по Шепетівці та Хмельницькому спричинили пожежі, перебої з електрикою та водою, загинула людина.
Житомирщина та Київщина: жертви серед цивільних
У Житомирській області пошкоджені будинки, магазин і підприємства, загинула дитина 2021 року народження, ще п’ятеро людей постраждали.
У Києві уламки дронів пошкодили будинок у Святошинському районі, поранені п’ятеро людей, серед них 16-річна дівчина.
На Київщині загинула літня жінка, ще троє поранені, пошкоджено приватні будинки.

Чернігівщина та Сумщина: удари по критичній інфраструктурі
На Чернігівщині понад десять Гераней атакували Прилуки та Новгород-Сіверський, пошкоджено автопарк і енергооб’єкт, частина населених пунктів залишилася без світла.

У Шостці на Сумщині зруйновано критичний об’єкт, місто залишилося без електрики та опалення, лікарні перейшли на генератори.
Одещина, Львівщина, Івано-Франківщина
На Одещині пошкоджено енергетичну, портову та житлову інфраструктуру, уражено цивільний суховантаж і склад.

На Львівщині уражено енергетичний об’єкт, але завдяки ППО масштаби наслідків вдалося зменшити. В Івано-Франківській області удари були спрямовані на район Бурштина з важливою ТЕЦ, у самому Івано-Франківську обійшлося без наслідків.
Реакція влади
Прем’єр Юлія Свириденко заявила, що Росія застосувала понад 600 дронів і десятки ракет, назвавши атаку цинічною спробою залишити українців без світла і тепла напередодні Різдва.
Водночас президент Володимир Зеленський повідомив, що під ударом опинилися щонайменше 13 областей, і закликав світ до більшого тиску на Росію.
Масована атака стала черговим доказом того, що Росія цілеспрямовано б’є по цивільній та енергетичній інфраструктурі, намагаючись позбавити українців світла й тепла у святкові дні. Енергетики та аварійні служби працюють над відновленням постачання, а по всій країні діють графіки аварійних відключень, які скасують одразу після стабілізації енергосистеми.
Нагадаємо, 20 грудня Росія завдала масованих ударів по Одещині та Миколаївщині. В даних областях зафіксовані численні руйнування інфраструктури.