14:41
21 грудня
2025

"Це брехня і пропаганда": глава розвідки США звинуватила ЗМІ у вигадках про плани РФ щодо Європи

Це брехня і пропаганда: глава розвідки США звинуватила ЗМІ у вигадках про плани РФ щодо Європи - today.ua
779
Сергій Марченко
Редактор стрічки новин today.ua

Днями у Reuters з’явився матеріал, у якому стверджувалося, що розвідка США нібито підтверджує намір Москви окупувати всю Україну та частину Європи. На публікацію відреагувала директорка Національної розвідки США Тулсі Габбард. Вона назвала матеріал у ЗМІ "брехнею і пропагандою".

Про це Тулсі Габбард повідомила у соцмережі X.

Як зазначає очільниця американської розвідки, публікація Reuters має на меті знівелювати зусилля Білого дому щодо відновлення миру в Україні.

"Ні, це брехня і пропаганда, яка свідомо просуває інтереси войовничих елементів, що хочуть підірвати невтомні зусилля президента Трампа щодо завершення цієї кривавої війни, яка призвела до понад мільйона жертв з обох сторін", — наголосила у дописі Габбард.

Водночас, на її думку, публікація ЗМІ є спробою залякати людей, аби вони підтримали військову ескалацію. Ба більше, як стверджує Тулсі Габбард, нині посилення бойових дій жадають НАТО та Європейський Союз. Директорка Нацрозвідки США додала, що РФ наразі не має можливостей навіть захопити всю Україну, не кажучи вже про Європу.

"Ви небезпечно просуваєте цю неправдиву версію, щоб заблокувати мирні зусилля президента Трампа, і розпалюєте істерію та страх серед людей, аби змусити їх підтримати ескалацію війни — саме цього насправді хочуть НАТО та ЄС, щоб втягнути американські збройні сили безпосередньо у війну з Росією", — звернулася Габбард до ЗМІ.

Отже, очільниця розвідки Сполучених Штатів спростувала інформацію, поширену Reuters. За її словами, ситуація є абсолютно протилежною. Про це, як зауважила Тулсі Габбард, були поінформовані й джерела, на які посилається видання. Вона також додала, що РФ наразі не має можливостей навіть захопити всю Україну.

"Правда полягає в тому, що розвідувальне співтовариство США поінформувало політиків, включно з членом HPSCI від Демократичної партії, якого цитує Reuters, що, за оцінками американської розвідки, Росія прагне уникнути великої війни з НАТО. Також оцінюється, що дії Росії на полі бою протягом останніх років свідчать: вона наразі не має можливості завоювати й окупувати всю Україну, не кажучи вже про Європу", — зауважила Тулсі Габбард.

Нагадаємо, в Європі вже не приховують зацікавленості у продовженні війни в Україні.