11:49
17 грудня
2025

Росія відпрацьовує ядерний шантаж? У Сибіру пройшли навчання з ракетними комплексами "Ярс"

Росія відпрацьовує ядерний шантаж? У Сибіру пройшли навчання з ракетними комплексами Ярс - today.ua
889
Оксана Гапончук
Редактор стрічки новин today.ua

Ні для кого не секрет, що Кремль системно використовує ядерну риторику і шантаж, а також показові маневри стратегічних видів озброєння як інструмент тиску на світ і залякування під час війни проти України. Не дивно, що в Росії продовжують демонстративно відпрацьовувати сценарії застосування стратегічних озброєнь.

Про чергові "навчання" повідомило Міноборони РФ. Там зазначили, що ракетні війська стратегічного призначення (РВСН) розпочали у Сибіру навчання з польовим виходом мобільних комплексів РС-24 "Ярс", які є носіями міжконтинентальних балістичних ракет.

Довідка: "Ярс" - стратегічний ракетний комплекс мобільного та шахтного базування. Офіційно повідомлялося, що він здатний вражати цілі на дальності до 11 тис. км, оснащений головною частиною, що розділяється, з маневровими блоками. Розгортання цих комплексів розпочалося ще у 2009 році як модернізованої версії "Тополь-М". За офіційною інформацією, "Ярси" нині становлять основу угруповання РВСН.

РВСН – рід військ Збройних сил РФ, головний компонент стратегічних ядерних сил.

Росія відпрацьовує ядерний шантаж? У Сибіру пройшли навчання з ракетними комплексами Ярс - today.ua

Отож, за інформацією від військових, розрахунки "Ярсів" були виведені на маршрути бойового патрулювання. Важка техніка залишила укриття та здійснювала марші як удень, так і вночі. 

"Велика габаритна техніка залишила спеціальні споруди і приступила до здійснення маршу, у тому числі в нічний час", - повідомило Міноборони РФ.

Під час перебування на польових позиціях російські ракетники відпрацьовували технічні завдання, зміну позицій і розосередження підрозділів.

"Під час несення бойового чергування на польових позиціях ракетники відпрацювали кілька десятків завдань та вступних, у тому числі технічних. Водіями агрегатів, машин супроводу та забезпечення було здійснено інтенсивні маневрені дії на маршрутах бойового патрулювання, а також проведено зміну польових позицій та розосередження ракетних дивізіонів", - поінформувало Міноборони РФ.

Відомо, що окрему увагу під час навчань було приділено маскуванню та охороні комплексів. Для цього використовували безпілотники "Елерон", які мають забезпечувати повітряну розвідку в районах розгортання ракетних дивізіонів. Також відпрацьовували інженерне обладнання позицій та маневрування колонами на складній місцевості.

Російська сторона традиційно називає такі дії "плановими тренуваннями", однак на тлі війни проти України та регулярних ядерних погроз з боку Кремля подібні навчання мають чіткий політичний підтекст. Москва продовжує використовувати стратегічні сили як інструмент залякування - як для зовнішнього світу, так і для власного населення.

Україна та її партнери уважно відстежують будь-які дії, пов’язані з ядерною риторикою Кремля, розглядаючи їх насамперед як елемент психологічного тиску, а не реальної готовності до ескалації.

Нагадаємо, у РФ цинічно відреагували на ідею щодо припинення вогню на Різдво.