17:14
05 грудня
2025

Антикорупційні органи заявили про викриття злочинної групи: у справі фігурує народна депутатка

Антикорупційні органи заявили про викриття злочинної групи: у справі фігурує народна депутатка - today.ua
1125
Сергій Марченко
Редактор стрічки новин today.ua

У Києві викрито злочинну групу, яка вимагала від підприємця хабар розміром 250 тисяч доларів США. У керівництві угрупованням підозрюють народну депутатку від фракції "За майбутнє" Ганну Скороход. Служба безпеки України разом з НАБУ та САП провела обшуки у помешканні парламентарки.

Про це повідомляє видання “Українська правда” із посиланням на джерела.

Як зазначають співрозмовники ЗМІ, народна депутатка нібито разом зі спільниками мала отримати від підприємця великий хабар. Йдеться про 250 тисяч доларів. За словами джерел, існують задокументовані докази причетності нардепки до діяльності організованої злочинної групи. 

Підтвердила обшук і сама Ганна Скороход. Парламентарка вважає підозру у її причетності до злочинної групи спробою тиску на опозицію.

“Мені нічого приховувати, моя діяльність — на долоні. Втім, час та контекст цих подій наштовхують на однозначні висновки: вбачаю в цьому прямий тиск на опозицію та спробу заблокувати мою політичну діяльність через принципову позицію”, — повідомила у Facebook Ганна Скороход.

Водночас колишній голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький у дописі в соцмережі стверджує, що Ганна Скороход фігурує на  “плівках Міндіча”. За словами Кудрицького, НАБУ оприлюднило записи, на яких помічник екснардепа-зрадника Деркача Ігор Миронюк на прізвисько “Рокет” планує доручити Ганні Скороход направлення деяких депутатських запитів.

“Можу засвідчити, що депутатка періодично бомбардувала своїми запитами менеджмент „Укренерго“, а відповіді компанії майже миттєво опинялися на телеграм-помийках Офісу президента”, — додав Кудрицький.

Як повідомили у НАБУ, хабар у 250 тисяч доларів злочинна група намагалась отримати за запровадження санкцій РНБО проти конкурента підприємця. Представник товариства надав зловмисникам половину зазначеної суми, однак підозрювані так і не змогли знайти способів для виконання обіцянки.

“Щоб бути певними, що отримають всю суму, спільники попросили представника товариства написати розписку, що він нібито позичив у них гроші. Утім, ані членам РНБО, ані іншим посадовцям кошти так і не передали, оскільки зловмисники не знайшли особу, яка б погодилася вчинити незаконні дії. Нардепці, її помічнику та спільнику повідомили про підозру”, — йдеться у повідомленні НАБУ.

Нагадаємо, НАБУ розпочало фінансове розслідування у справі Міндіча.