08:51
01 грудня
2025

Деталі перемовин США та України: у WSJ розкрили, які питання так і залишилися невирішеними

Деталі перемовин США та України: у WSJ розкрили, які питання так і залишилися невирішеними - today.ua
1998
Владислав Балагурчик
Редактор стрічки новин today.ua

Американські та українські делегації назвали зустріч у Маямі, присвячену пошуку шляхів завершення війни з Росією, "продуктивною". Водночас ключові питання залишилися відкритими, повідомляє The Wall Street Journal.

Один з американських чиновників зазначив, що сторони торкнулися теми можливих виборів в Україні та навіть обговорили гіпотетичні сценарії територіального обміну між Києвом і Москвою. Проте найбільші суперечки точаться навколо гарантій безпеки для України та вимог Кремля щодо міжнародного визнання окупованих територій.

У понеділок спеціальний посланець США Стів Віткофф разом із Джаредом Кушнером, зятем президента Дональда Трампа, вирушать до Росії для продовження діалогу. Сам Трамп підтвердив, що Віткофф може зустрітися з Володимиром Путіним уже наступного тижня.

Попри заяви російського лідера про готовність до "серйозних" переговорів, він знову висунув вимогу виведення українських військ із Донецької та Луганської областей. Київ категорично відкидає такі умови, наголошуючи, що це лише відкриє шлях для нових атак.

Юридичні та політичні бар’єри роблять будь-які домовленості надзвичайно складними. Конституції обох країн забороняють поступку територій без змін законодавства. Для України це означає необхідність проведення загальнонаціонального референдуму, що в умовах війни виглядає майже нереально.

Додатковою проблемою є заморожені вибори: воєнний стан блокує президентські та парламентські кампанії. Відновлення виборчого процесу може стати новим викликом, адже відкриває простір для потенційного втручання з боку Росії.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський анонсував суттєві зміни в Україні найближчими днями, зазначивши, що країна активно координується з ключовими міжнародними партнерами. Він підкреслив, що вже зараз Україна разом з НАТО та ЄС досягла узгоджених позицій і здійснюються ефективні заходи для досягнення спільних цілей.

Зеленський також повідомив про триваючі переговори з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте та головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн. Обговорювалися питання енергетичної стійкості України та співпраця з ЄС щодо забезпечення енергобезпеки, що є критичним після атак РФ.

Більше про: мирний план Війна США