14:29
30 листопада
2025

Вашингтон готується посилити тиск на Зеленського щодо укладення мирної угоди

Вашингтон готується посилити тиск на Зеленського щодо укладення мирної угоди - today.ua
956
Сергій Марченко
Редактор стрічки новин today.ua

Вашингтон посилить тиск на президента України Володимира Зеленського щодо укладання мирної угоди вже наступного тижня. США вимагатимуть від Києва погодитись на мир з РФ на тлі гучного корупційного скандалу, натиску опозиції щодо перезавантаження уряду та посилення масованих атак РФ.

Про це повідомляє видання The Washington Post.

Видання нагадує, що днями НАБУ провело обшук у помешканні глави Офісу президента Андрія Єрмака. Саме Єрмак очолював українську делегацію у перемовинах з США. Проте вже через декілька годин після візиту представників антикорупційного відомства стало відомо про відставку Андрія Єрмака.

А вже невдовзі РФ здійснила нову масовану атаку. Вночі з Росії у бік України летіли сотні БПЛА та ракет. Внаслідок удару без електропостачання залишилось понад 500 тисяч мешканців української столиці.

Водночас у Білому домі наполягають на схваленні Києвом суперечливої мирної угоди з РФ. Після відставки Андрія Єрмака українську делегацію очолив секретар РНБО Рустем Умеров. Наразі делегація вже прибула до Вашингтону для проведення подальших перемовин. Водночас наступного тижня Москву відвідає спеціальний представник президента США Стів Віткофф.

Рішення щодо призначення Умерова главою української делегації спровокувало нову хвилю критики в Україні. Адже існують підозри, що секретар РНБО також може бути причетний до корупційної схеми.

Водночас опозиційні сили в Україні наполягають на перезавантаженні уряду та закликають президента Володимира Зеленського підтримати створення нової парламентської коаліції.

“Зеленському доведеться одночасно долати всі ці кризи й шукати заміну своєму найвідданішому соратнику, якого критикували за концентрацію влади в Офісі президента та перешкоджання роботі кар'єрних дипломатів, але який роками мав довіру президента в найчутливіших питаннях воєнного часу”, – зауважують у WP.

На думку аналітиків, відставка Андрія Єрмака свідчить про продовження боротьби з корупцією в Україні. Українські ж чиновники закликають до збереження єдності в країні. Адже протистояти РФ можна лише за умови наявності колективної сили.

“Атака Росії – це демонстративна відповідь на всі мирні ініціативи України та наших партнерів”, – повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.

Нагадаємо, аналітик розповів, чи зможе Україна довго воювати без американських розвідданих та зброї зі США.