17:42
12 листопада
2025

Зеленський вимагає відставки двох міністрів на тлі корупційного скандалу в "Енергоатомі"

Зеленський вимагає відставки двох міністрів на тлі корупційного скандалу в Енергоатомі - today.ua
1388
Ольга Березовська
Редактор стрічки новин today.ua

Після гучного скандалу з масштабною корупцією в "Енергоатомі" Володимир Зеленський виступив із заявою. Президент вимагає відставки голів двох міністерств – юстиції та енергетики.

Днями, 10 листопада 2025 року, в Україні вибухнув скандал. НАБУ оприлюднило деталі великої корупційної схеми на державному підприємстві "Енергоатом". Операція під назвою "Мідас" показала, що організована в ньому група постійно отримувала "відкати" від суми контрактів компанії. На цьому тлі Володимир Зеленський закликав позбавити посад двох міністрів.

Зеленський вимагає відставки Галущенка та Гринчук

У своєму Телеграм-каналі президент України підкреслив, що на тлі проведеного НАБУ розслідування міністр юстиції Герман Галущенко і міністр енергетики Світлана Гринчук більше не можуть залишатися на своїх посадах.

"Це питання зокрема й довіри. Якщо є звинувачення, на них треба відповідати. Рішення про відсторонення від посади – оперативне, найбільш швидке. Я попросив Премʼєр-міністра України, щоб були заяви про відставку від цих міністрів", - написав Зеленський у новій публікації.

Глава української держави звернувся і до народних депутатів з проханням підтримати заяви від Галущенка і Гринчук. За його словами, після відставки двох міністрів усе вирішуватиметься вже в юридичній площині, зокрема, буде прийнято рішення про санкції за поданням Кабміну.

Зеленський вимагає відставки двох міністрів на тлі корупційного скандалу в Енергоатомі - today.uaЗеленський вимагає відставки двох міністрів на тлі корупційного скандалу в Енергоатомі - today.ua

Володимир Зеленський підкреслив, що зараз в Україні всім вкрай важко. Росіяни активно завдають удари по енергетичній системі, тому простим громадянам постійно доводиться сидіти без світла. І в такій ситуації схеми в "Енергоатомі" – це "абсолютно ненормально". Президент зазначив, що підпише указ про те, щоб проти людей, які фігурують у справі НАБУ, були введені санкції.

А раніше стало відомо про те, як один із фігурантів цієї справи зміг виїхати за межі України.