Уряд затвердив підвищення ціни на природний газ, що постачається НАК Нафтогаз України для виробництва електроенергії на ТЕС, ТЕЦ, а також газотурбінних і газопоршневих установках, які обслуговують непобутових споживачів. Відповідна постанова Кабінету міністрів №1306 набрала чинності 10 жовтня.
Документ передбачає, що тариф на природний газ для теплоелектроцентралей, які здійснюють комбіноване виробництво електроенергії та тепла, збільшено з 18 000 до 21 000 гривень за тисячу кубометрів.
Для теплових електростанцій і теплоелектроцентралей, що використовують газ виключно для генерації електроенергії, ціна зросте з 14 000 до 16 000 гривень за тисячу кубометрів.
Вартість блакитного палива для газотурбінних і газопоршневих установок, що використовуються виключно для виробництва електроенергії, буде підвищена з 14 000 до 16 000 гривень. Для установок, які працюють за комбінованою схемою та генерують як електричну, так і теплову енергію, ціна зросте з 18 000 до 21 000 гривень.
Чи зачепить здорожчання звичайних споживачів
НАК Нафтогаз України продовжує реалізацію природного газу для потреб населення за фіксованою ціною 7240 грн за 1000 кубометрів. Попри здорожчання газу, що використовується для генерації електроенергії, це не призведе до автоматичного підвищення тарифів для побутових споживачів.
Яка в Україні поточна ситуація з газом
Український президент Володимир Зеленський 7 жовтня повідомив, що тариф на газ для населення залишиться стабільним. Водночас через масштабні удари РФ по газовидобувній інфраструктурі Україна змушена суттєво нарощувати імпорт.
Водночас міністерка енергетики Світлана Гринчук заявила, що країна веде переговори про збільшення постачання газу приблизно на 30% - до 1,38 млрд кубометрів. Закупівлю планують фінансувати за рахунок кредитів і грантів.
Нагадаємо, жителів західного регіону України попереджають про ймовірні відключення газу взимку.