У Путіна не розглядають можливого обміну територіями між Україною та РФ, про який говорив Дональд Трамп. Кремль не відступає від своїх вимог і готовий погодитися лише на те, що Україна віддасть Росії не окуповану частину Херсонської, Запорізької та Донецької областей.
Про це повідомляє видання BILD.
Стів Віткофф, який нібито привіз Трампу з Москви згоду на частковий обмін територіями, насправді неправильно витлумачив слова Путіна, повідомляє видання. Він хибно зрозумів, що Росія готова обміняти частину окупованих нею територій на інші, які їй більш цікаві, але знаходяться на підконтрольній частині України. Проте насправді це не так.
Путін не готовий поступатися жодними окупованими територіями
Путін у розмові із Віткоффом насправді заявив, що він очікує "мирного відходу" українців з Херсона, Запоріжжя та інших населених пунктів цих областей, які ще не окуповані російською армією. При цьому посланець Трампа все переплутав і зрозумів це навпаки — як готовність росіян до мирного відведення військ.
"Віткофф не знає, про що говорить", — заявив український урядовий чиновник у коментарі BILD.
Ймовірно, таку ж оцінку розділяють і представники німецького уряду, які в темі.
Посланник Трампа також неправильно витлумачив і готовність Росії до перемир'я. Москва нібито готова лише на часткове припинення вогню: відмову від обстрілів об'єктів енергетики та великих тилових міст. Що ж стосується бойових дій на фронті, то їх РФ не має наміру зупиняти.
При цьому план США полягає у зупинці воєнних дій по лінії фронту з відсутністю подальших територіальних претензій. В обмін на це Трамп готовий пообіцяти Росії зняття санкцій та розвиток широкого економічного співробітництва. Проте Кремль не погодився на такі плюшки.

Схоже, американці ще самі не розібралися в темі
BILD повідомляє, що ввечері 7 липня представники США влаштували відеоконференцію з європейськими партнерами. Від американської сторони на ній були присутні спецпосланець Стів Віткофф, держсекретар Марко Рубіо та віце-президент Джей Ді Венс.
Після цієї бесіди у європейців склалося враження, що американська сторона поки сама не розібралася в тому, що відбувається, а також остаточно не визначилася з своєю позицією в цьому питанні.
Очевидно, чимало плутанини внесла інформація, яку Віткофф привіз з Москви. Пояснюючи територіальні претензії Кремля, Віткофф виглядав відверто некомпетентним у цьому питанні.
Крім того, європейці вважають, що і в самій команді Білого дому є розбіжності щодо ролі Європи у мирному врегулюванні в Україні. Так, Рубіо переконаний, що представники Європи повинні безпосередньо брати участь у цих переговорах. А Віткофф і Венс вважають, що Європі достатньо буде інформації про хід переговорів.
Втім, багато чого має з'ясуватися в п'ятницю після зустрічі Трампа і Путіна. Якщо, звісно, вона не зірветься. Однак примітно, що раніше Путін під будь-яким приводом відмовлявся від зустрічі на вищому рівні, мотивуючи це тим, що нею потрібно фіналізувати мирний процес, а не починати його. А тепер він раптово погодився на таку зустріч. Це свідчить, що господар Кремля занепокоєний і наляканий обіцяними санкціями Трампа.
Нагадаємо, російські ЗМІ називають дату зупинки війни. Начебто це має статися 1 жовтня.