07:16
06 липня
2025

Україна потрапила у вогняну пастку: які області у зоні критичної небезпеки

Україна потрапила у вогняну пастку: які області у зоні критичної небезпеки - today.ua
1002
Оксана Гапончук
Редактор стрічки новин today.ua

В Україні оголосили надзвичайний рівень небезпеки через особливі погодні умови. Попередження стосується одразу кількох регіонів і діятиме вже найближчими днями. 

Про це повідомили в Українському гідрометеорологічному центрі.

Так, через аномально спекотну та суху погоду з 6 по 8 липня в Україні запроваджено надзвичайний рівень пожежної небезпеки. 

"Погодні умови сприятимуть високій ймовірності виникнення та розповсюдження пожеж в екосистемах за наявності джерел займання (відкритого вогню)", - зауважили в "Укргідрометцентрі".

Надзвичайний (п’ятий) рівень пожежної небезпеки передбачає повну заборону розведення відкритого вогню в лісах, на полях та поблизу населених пунктів. Надзвичайники закликають українців бути особливо обережними з вогнем на відкритих територіях: не палити траву, не розводити багаття в лісі та не залишати легкозаймисті предмети під прямими променями сонця.

Зазначимо, що найвищий - п’ятий рівень пожежної небезпеки оголошують, коли:

  • температура повітря дуже висока, часто +30°С і вище;
  • спостерігається тривала відсутність дощів (посуха);
  • вологість повітря низька, а вітер може бути поривчастим;
  • рослинність, трава та лісова підстилка дуже сухі.

У комплексі ці фактори створюють умови, за яких будь-яка іскра може стати початком масштабної пожежі.

Так, за даними синоптиків, 6 липня найвища небезпека загрожує західним регіонам країни, а також частково центральним та південним областям. Водночас попередження не стосується Харківської, Запорізької, Чернігівської, Сумської, Полтавської та Дніпропетровської областей.

Україна потрапила у вогняну пастку: які області у зоні критичної небезпеки - today.ua

А от 7 липня ситуація ускладниться – в небезпеці опиняться жителі не лише західних та центральних областей України, а й Чернігівської та Полтавської. Цей день може стати рекордно небезпечним днем у поточному сезоні.

Україна потрапила у вогняну пастку: які області у зоні критичної небезпеки - today.ua

А вже 8 липня очікується часткове покращення: попередження знімуть для Закарпатської, Львівської, Волинської та Рівненської областей, однак воно пошириться на схід – зокрема на Сумську та Дніпропетровську області.

Україна потрапила у вогняну пастку: які області у зоні критичної небезпеки - today.ua

Фахівці закликають українців бути особливо обережними з відкритим вогнем, не спалювати суху траву та не залишати на сонці предмети, що можуть стати джерелом займання. Щодо подальших прогнозів на 9 липня інформації поки немає.

Нагадаємо, в Україні можуть скоротити тривалість робочого тижня.

Більше про: Прогноз погоди