Держава підвищить заробітні плати для працівників АРМА. Це передбачено законом про реформу Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Очікується, що разом із підвищенням доходів покращиться й робота борців з корупцією.
Про це повідомляє Судово-юридична газета.
Народні депутати підтримали у другому читанні законопроект 12374-д. Цією ініціативою вводиться нова стаття 13-1, відповідно до якої зарплати співробітників АРМА мають передбачати компенсацію їхніх фізичних та інтелектуальних затрат, а також служити стимулом для "досягнення високих результатів у службовій діяльності".
До заробітної плати очільника та співробітників АРМА мають, окрім самого окладу, входити надбавки за вислугу років, надбавки за ранг, інші надбавки і доплати, передбачені законодавством про державну службу та премії.
Відповідно до чинного законодавства, оклад помічника і радника голови АРМА сягає 7 мінімальних зарплат. Цьогоріч це відповідає 56 тисячам грн. Проте наразі дію цієї законодавчої норми призупинено законом про бюджет.
Водночас, відповідно до нещодавно прийнятого парламентарями закону, оклад радника і помічника голови АРМА повинен досягати 23 прожиткових мінімумів, що нині становить приблизно 70 тисяч грн.
Звісно, зміняться заробітні плати й інших співробітників АРМА:
- голова АРМА отримуватиме 44 прожиткові мінімуми (тобто, від 133 тисяч грн) заступники голови АРМА – 43 прожиткові мінімуми;
- директор департаменту, начальник самостійного управління центрального апарату – 36 прожиткових мінімумів;
- заступник директора департаменту, заступник начальника самостійного управління центрального апарату – 34 прожиткові мінімуми;
- керівник територіального управління – 34 прожиткові мінімуми;
- начальник самостійного відділу, завідувач самостійного сектору центрального апарату – 31 прожитковий мінімум;
- заступник начальника самостійного відділу центрального апарату – 28 прожиткових мінімумів;

- начальник відділу, завідувач сектору у складі структурного підрозділу центрального апарату, заступник керівника теруправління – 28 прожиткових мінімумів;
- заступник начальника відділу у складі структурного підрозділу центрального апарату, начальник самостійного відділу теруправління – 25 прожиткових мінімумів;
- заступник начальника самостійного відділу, завідувач самостійного сектору тер управління – 24 прожиткові мінімуми;
- головний спеціаліст центрального апарату АРМА – 23 прожиткові мінімуми;
- головний спеціаліст теруправління – 19 прожиткових мінімумів.
Також, як вже зазначалось, додатково фахівці АРМА мають право на нарахування надбавок, премій та компенсації за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці. Розмір зазначеної компенсації встановлено Кабміном.
Нагадаємо, в Україні також підвищили зарплати керівникам Нафтогазу, Укренерго та ПриватБанку.