08:34
22 червня
2025

В Україні запропонували додавати до бензину 10% біоетанолу

В Україні запропонували додавати до бензину 10% біоетанолу - today.ua
2771
Максимов Віталій
Редактор стрічки новин today.ua

В Україні запропонували додавати до бензину 10% біоетанолу (технічного спирту). З такою ініціативою на своїй сторінці у Facebook виступив директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

За його словами, у Європі стандартним є бензин Е10 (в ньому міститься не менше 10% біоетанолу), тому європейські виробники на даному етапі не можуть задовольнити потреби України в бензині Е5 (у ньому не менше 5% біоетанолу). Тому Сергій Куюн вважає, що в Україні потрібно додавати до бензину не 5% біоетанолу (такі правила діють з 1 травня 2025 року), а 10% біоетанолу. Операторам роздрібного паливного ринку буде простіше купувати такий ресурс і збільшиться споживання свого ресурсу.

Біоетанол в українському бензині

В Україні 1 травня 2025 року набули чинності нові правила, згідно з якими в бензині має бути не менше 5% біоетанолу. Але технічний спирт, як і раніше, не можна додавати у високооктановий бензин (А-98/100) та у будь-який бензин для Міністерства оборони та Держагентства резерву.

Чому почало діяти таке правило? Офіційна причина – Україні потрібно відповідати європейським стандартам. Але, наприклад, колишній міністр з питань ЖКГ України Олексій Кучеренко впевнений, що рішення про обов'язкове додавання біоетанолу в бензин ухвалили під тиском виробників технічного спирту, які хочуть отримувати додатковий прибуток. Він назвав рішення про додавання спирту до бензину "експериментом", який йому дуже не подобається.

В Україні запропонували додавати до бензину 10% біоетанолу - today.ua

Штраф за продаж бензину без біоетанолу

За продаж бензину без біоетанолу мали штрафувати. Але нещодавно народні депутати Верховної Ради прийняли законопроєкт №13134, який передбачає запровадження штрафів за відсутність 5% біоетанолу в бензині з 1 січня 2026 року, а не з 1 травня 2025 року. Тобто, фактично, оператори роздрібного паливного ринку зможуть ще кілька місяців продавати "чистий" бензин. Цей документ має підписати президент Володимир Зеленський, після чого його опублікують у пресі, і він стане законом.

Сергій Куюнс вважає, що штрафи за невиконання норми щодо обов'язкового додавання біоетанолу в бензин вирішили відкласти через сезонне збільшення попиту на пальне. В Україні бензин Е5 не виробляють, а європейські виробники та наші постачальники поки що не можуть задовольнити попит на таке паливо з боку нашої країни.

Нагадаємо, раніше today.ua повідомив, що високооктановий бензин, попит на який збільшився в Україні, не чистить двигуни.

Більше про: Бензин Біоетанол