Російські окупанти почали застосовувати нову крилату ракету S8000 "Бандероль", обладнану іноземними компонентами. Про це повідомили у Головному управлінні розвідки (ГУР) України.
Розробником ракети є підсанкційне підприємство "Кронштадт". Її основним носієм є безпілотник "Оріон", проводиться здійснюється адаптація виробу для застосування з ударних гелікоптерів Ми-28Н. Особливістю ракети стала здатність виконувати повороти з меншим радіусом, ніж у типових крилатих ракет (Х-101, 3М-14, 9М727, Х-69), зберігаючи характерну траєкторію польоту.
Маса бойової частини "Бандеролі" – до 150 кг, вона зі швидкістю 500 км/год може долати відстань до 500 км. Ракета використовує авіаційний гас.
У ГУР назвали іноземні компоненти нової ракети РФ:
- реактивний двигун Swiwin SW800Pro (Китай) – двигун для авіамоделювання, який продається навіть через онлайн-майданчики;
- інерціальна навігаційна система китайського походження;
- телеметричний модуль RFD900x австралійського виробництва або його китайська копія;
- сервоприводи Dynamixel MX-64AR (Південна Корея);
- акумуляторні батареї Murata (Японія);
- завадозахищена CRP-антена Комета-М8 (Росія);
- мікрочіпи американських, швейцарських, китайських, південнокорейських та японських виробників.

Більшість електронної компонентної бази іноземного виробництва надходить для цієї ракети через мережу "чіп і діп" – який є одним з найбільших дистриб’юторів електроніки в Росії. Вдалося ідентифікувати понад 20 ключових компонентів ракети S8000 та близько 30 підприємств, які було залучено до її виробництва чи постачання.
Нагадаємо що Україна вдосконалює вітчизняну космічну зброю "Тризуб", яка знищуватиме знищувати авіабомби та балістичні ракети.