Незважаючи на розмови про те, що нині діючий воєнний стан може в Україні бути останнім, можна з великою вірогідністю сказати: насправді це не так. І воєнний стан, і мобілізацію, швидше за все, продовжать після 9 травня. При цьому ніяких виборів ні навесні, ні навіть влітку цього року не буде, оскільки в Україні триває війна.
Про це розповів спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук в інтерв'ю для Reuters.
.У травні, 9 числа, збігає строк оголошеного воєнного стану та загальної мобілізації. Проте Руслан Стефанчук майже стовідсотково упевнений, що воєнний стан і мобілізацію продовжать, оскільки війна в Україні триває. А отже, скасовувати їх зараз не можна.
"Мені здається, що український парламент підтримає в черговий раз і продовження воєнного стану. І продовження мобілізації. Тому що ще раз кажу, війна не завершена. Війна триває, і тому держава має дбати про національну безпеку", - каже Стефанчук.
За таких умов він не бачить умов для проведення виборів, попри те, що і Росія, і США тиснуть на українську владу, вимагаючи проведення виборів. Однак у Конституції України чітко записано, що під час воєнного стану вибори не проводяться.
Та й технічно їх провести ані під час війни, ані навіть відразу після її закінчення, буде неможливо. Адже треба буде дати можливість проголосувати всім біженцям за кордоном, усім ВПО, а також усім військовим. Тобто це можливо лише за умови стабільного миру, і то лише через певний час після його відновлення.
"Щоб ці вибори вони дали усьому світові сказати так, поствоєнна Україна, яка перемогла у цій війні, провела демократичні вибори, які визнає весь світ. Оце для мене є пріоритетом. Тому що Україна завжди була історично, є зараз і залишатиметься демократичною країною з верховенством права, з повагою один до одного", - наголосив голова Верховної Ради.
Тобто Руслан Стефанчук дав зрозуміти, що Україна не складе зброї, доки не пперможе у цій віні. І лише після цього в країні вдбудуться вибори.
Він також підкреслив, що саме верховенство права, дотримання демократичних свобод і повага до людей вигідно відрізняє Україні від східної сусідки, яка знаходиться від нас по інший бік "цивілізаційної прірви".
Нагадаємо, у травні мобілізація не закінчиться. Отже ТЦК прийдуть навіть до тих громадян, які мають відстрочку і визнані "непридатними".