10:44
13 березня
2025

Дуда закликав США розмістити ядерну зброю на території Польщі, - FT

Дуда закликав США розмістити ядерну зброю на території Польщі, - FT - today.ua"
title="Дуда закликав США розмістити ядерну зброю на території Польщі, - FT
248
Ольга Березовська
Редактор стрічки новин today.ua

Польський президент виступив з пропозицією щодо розміщення ядерної зброї на території його країни. Анджей Дуда заявив, що таким чином можна стримати агресію Росії.

Президент Польщі звернувся до свого американського колеги з проханням, яке, скоріш за все, в Росії вважатимуть провокаційним. Анджей Дуда закликав Сполучені Штати розмістити на польській території ядерну зброю як фактор стримування можливої російської агресії проти його держави. Про це повідомили у виданні Financial Times.

У матеріалі йдеться про те, що польський лідер запропонував главі Білого дому перемістити до Польщі американські ядерні боєголовки, які зараз зберігаються в США або Західній Європі. За словами Дуди, він вже обговорив таку можливість зі спецпредставником Трампа з питань війни в Україні.

Президент Польщі в інтерв'ю FT нагадав, що ще в 1999 році кордони НАТО змістилися, тому вже пора здійснити зсув інфраструктури.

"Для мене це очевидно. Я думаю, що справа не лише в тому, що час настав, але й у тому, що було б безпечніше, якби ця зброя вже була тут", - сказав Дуда.

Президент Польщі зазначив, що Дональд Трамп має самостійно вирішувати, де буде розміщуватись американська ядерна зброя. Але при цьому нагадав про рішення Путіна щодо переміщення тактичних ядерних боєголовок у Білорусь.

Дуда закликав США розмістити ядерну зброю на території Польщі, - FT - today.ua

У виданні також підкреслили, що пропозиція Анджея Дуди свідчить про те, що в Польщі занепокоєні можливим посиленням позицій РФ в результаті мирних переговорів за посередництвом президента США.

А раніше стало відомо остаточне рішення США стосовно розміщення європейських миротворців в Україні.