08:34
13 березня
2025

У 2024 році в Україні виявили майже 150 тисяч п'яних водіїв

У 2024 році в Україні виявили майже 150 тисяч п'яних водіїв - today.ua"
title="У 2024 році в Україні виявили майже 150 тисяч п'яних водіїв
466
Максимов Віталій
Редактор стрічки новин today.ua

У 2024 році в Україні поліцейські склали майже 150 тисяч адміністративних протоколів за керування транспортними засобами у стані алкогольного сп'яніння. Таку статистику оприлюднив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький, повідомила пресслужба МВС України.

За його словами, у 2024 році на українських дорогах сталося 1 100 ДТП із потерпілими за участю п'яних водіїв. У них 110 людей загинули, а ще 1 302 особи отримали травми різного ступеня важкості.

У нашій країні покарання за керування транспортним засобом у стані алкогольного (та будь-якого іншого сп'яніння) передбачено статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Покарання за цією статтею – штраф у розмірі від 17 000 до 51 000 грн з позбавленням права керувати ТЗ на строк від 1 до 10 років з можливою конфіскацією транспортного засобу, залежно від тяжкості вчиненого.

Усього ж у 2024 році в Україні зареєстрували 25 781 аварію з потерпілими. У них 3 202 особи загинули, а ще 32 023 особи отримали травми різного ступеня тяжкості. Це на 5-9% більше (за різними показниками), ніж у 2023 році. У 2024 році на українських дорогах сталося 4 563 ДТП із дітьми. У них 180 дітей загинули, а ще 5 225 дітей отримали травми різного ступеня тяжкості.

Білошицький каже, що найчастіше ДТП з потерпілими на українських дорогах трапляються через те, що водії перевищують дозволену швидкість руху, порушують правила маневрування, порушують правила проїзду перехресть та пішохідних переходів. Крім того, ДТП із потерпілими часто трапляються з вини п'яних водіїв.

У 2024 році в Україні виявили майже 150 тисяч п'яних водіїв - today.ua

Види ДТП із потерпілими в Україні у 2024 році: зіткнення (41,7%), наїзд на пішохода (26,7%), а також наїзд на перешкоду (12,2%).

Слід зазначити, що в Україні планують посилити покарання за систематичне порушення правил дорожнього руху. У Верховній Раді у листопаді 2024 року зареєстрували відповідний законопроєкт №12172. Наразі він перебуває на обговоренні у профільному парламентському Комітеті з питань правоохоронної діяльності.

Цей законопроєкт пропонує штрафувати на суму в 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за порушення правил проїзду пішохідних переходів, перехресть, обгону, проїзд на заборонний сигнал світлофора, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, вчинені водієм, якого протягом одного року вже штрафували за таке порушення.

Раніше ми повідомили, що компанія Skoda може розробити та випустити на ринок Octavia з електричною силовою установкою.