Компанія Skoda планує у 2025 році продати у всьому світі понад 1 млн автомобілів, що на 8% більше, ніж у 2024 році. Про це в інтерв'ю німецькому виданню Automobilwoche розповів генеральний директор чеського автогіганта Клаус Целмер.
За його словами, Skoda хоче зменшити свою залежність від Європи. Тому чеський автовиробник намагатиметься збільшити свої продажі в Індії та у В'єтнамі.
Слід зазначити, що ринок Індії дуже перспективний. У цій країні щорічно продають мільйони автомобілів. Це один із найбільших автомобільних ринків у світі. Більше автомобілів продають лише у Китаї та США.
В Індії компанія Skoda випускає деякі моделі, яких немає у Європі. Наприклад, седан Skoda Slavia, який можна зарахувати до бюджетного сегменту автомобільного ринку. У лінійку його двигунів входять два силові агрегати. Це 1,0-літровий бензиновий двигун та 1.5-літровий бензиновий мотор TSI. Коробка передач – механічна, автоматична та DSG.
Крім того, в Індії розробили та випускають компактний кросовер Skoda Kylaq. Він оснащений трициліндровим бензиновим турбодвигуном. Розгін до 100 км/год займає 11 секунд з механічною коробкою передач та 11,9 секунд з автоматичною коробкою передач.
Декілька років тому компанія Skoda представила план Next Level Efficiency+, який передбачає її входження до п'ятірки найбільших автовиробників у Європі. До 2030 року чеська компанія хоче стати найбільш продаваним європейським автовиробником в Індії та Африці. До 2030 року Skoda також планує щорічно випускати та продавати по 1,5 млн автомобілів. До того ж чеський автогігант, згідно з цим планом, має більше уваги приділяти випуску електромобілів.
Під час інтерв'ю виданню Automobilwoche Клаус Целлмер також сказав, що Skoda коригуватиме чисельність свого персоналу. Деякі ЗМІ зрозуміли це так, що Skoda планує скоротити кількість співробітників на 15%. Насправді йдеться про коригування чисельності працівників у непрямих сферах за допомогою стандартних методів, таких як, наприклад, природна плинність кадрів.
- Глава розвідки ФРН пояснив, чому Європу не влаштовує швидке завершення війни в Україні
- Перехід на євро: у Нацбанку розповіли, що буде з активами, які зберігаються в доларах
- Аномальна погода у березні: в Україні після різкого потепління очікується похолодання
- Уряд визначив коло побутових споживачів, для яких зростуть тарифи на електроенергію з 1 травня
В Україні зараз найдоступнішою моделлю Skoda є компактний хетчбек Fabia. У стандартній комплектації Essence він коштує від 738 740 грн. Цей автомобіль оснащений 1,0-літровим бензиновим двигуном MPI потужністю 80 к.с., який працює разом із 5-ступінчастою механічною коробкою передач. Є також версії з 1,0-літровим бензиновим двигуном TSI потужністю 95 і 115 к.с., і з 1,5-літровим бензиновим двигуном TSI потужністю 150 к.с.
Раніше ми розповіли про те, через яку помилку водіїв може вийти з ладу двигун.