Федір Веніславський оцінив ризики для України після скасування військової допомоги від США. Народний депутат заявив, що ситуація ускладниться, але у Києва є певний запас міцності.
Стало відомо, що Дональд Трамп наказав зупинити військову допомогу США Україні. Це питання обговорили на закритому засіданні комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, про що розповів виданню "РБК-Україна" народний депутат Федір Веніславський.
За словами члена оборонного комітету ВР, зараз в України є запас міцності і його вистачить приблизно на шість місяців у разі, якщо Сполучені Штати припинять регулярну підтримку. Він також уточнив, що ситуація стане значно складнішою без допомоги американців, тому зараз у Києві працюють над пошуком альтернативних джерел озброєння.
"Я думаю, що запас міцності в України точно є десь на півроку навіть без системної допомоги з боку США, але буде, звичайно, значно складніше. Тому зараз усі працюють – і команда президента, і Верховна Рада, і наш комітет – над тим, щоб розглянути варіанти компенсації цієї кількості і якості озброєння", - зазначив Веніславський.
- Глава розвідки ФРН пояснив, чому Європу не влаштовує швидке завершення війни в Україні
- Перехід на євро: у Нацбанку розповіли, що буде з активами, які зберігаються в доларах
- Аномальна погода у березні: в Україні після різкого потепління очікується похолодання
- Уряд визначив коло побутових споживачів, для яких зростуть тарифи на електроенергію з 1 травня
Але водночас нардеп заявив, що український військово-промисловий комплекс за час повномасштабної війни "набрав досить велику здатність", що допоможе нівелювати можливі ризики та загрози. Хоча, підкреслив член оборонного комітету, деякі системи ППО та РСЗВ можуть надати лише Штати. І зараз важливо знайти варіанти їхньої заміни.
Зазначимо, раніше у виданні The Economist попереджали про можливі серйозні руйнування та загибель великої кількості українців після скасування допомоги США.