29 жовтня: яке сьогодні свято, і що не можна робити

Автор: Лобанова Єлизавета

У вівторок, 29 жовтня, православні вшановують пам'ять мученика Лонгіна. За переказами, римський воїн Гай Кассій Лонгін, який носив звання сотника, входив у число вартових, що охороняли місце розп'яття Христа. Під час страти кров Спасителя  бризнула воїну на очі, і він зцілився від катаракти, якою страждав довгий час. Наші предки вважали святого Лонгіна зцілителем хвороб очей.

29 жовтня: яке сьогодні свято, і що не можна робити  - today.ua

Після воскресіння Ісуса євреї мали намір підкупити чиновників, щоб ті обдурили і сказали, що насправді Христос раніше мертвий, а тіло в гробниці відсутнє тільки тому, що його вкрали учні.

Однак і Лонгін, та інші вартові, які побачили справжнє чудо, увірували в Бога і не стали давати неправдиві свідчення. Лонгін вирушив на свою батьківщину в Каппадокію і почав розповідати про диво, яке йому довелося побачити.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У давнину 29 жовтня діставали з шаф теплі речі, які виносили на мороз, щоб на них потрапило добре і цілюще сонячне світло. У кінці жовтня багато мисливців виїжджають на промисел. Щоб полювання була вдалим, читали спеціальну змову. Вважалося, що 29 жовтня не можна лаятися і бути в поганому настрої.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

У цей день категорично заборонено:

  • Сваритися, конфліктувати і скандалити, також необхідно стежити за своїм настроєм — вважається, що у це свято смуток, туга і злість накличуть на вас нещастя і проблеми.
  • Оскільки Лонгін Сотник є покровителем усіх, хто страждає від очних захворювань, 29 жовтня краще не займатися справами, для яких необхідно напружувати очі. Тому дрібний ремонт, рукоділля та інші роботи, що вимагають концентрації зору, варто відкласти на інший день.

Прикмети на 29 жовтня

  • Поривчастий вітер – до дощу.
  • Якщо дощ з ранку пішов, то він триватиме недовго. А якщо дощик почався в обід, то він може затягтися на цілу добу.
  • Каламутний і блідий місяць – до снігу і морозу.
  • Якщо нічне небо ясне і зоряне, то на ранок буде хороша погода.
  • Домашня птиця на одній лапі стоїть – до похолодання. Хмари йдуть проти вітру – до дощу.
  • Хмари йдуть низько – до негоди.
  • Іній на деревах – до потепління. Небо чисте, але близько місяця видно великі кола — буде мороз, а якщо ці кола червонуваті і розпливчасті — можливі снігопад і вітер.

Раніше повідомлялося, що у вівторок, 29 жовтня, синоптики пообіцяли холодну і вологу погоду з можливими дощами по всій території України.

Головне