24 лютого: як правильно зустрічати Масляну і яких дотримуватися традицій

Автор: Лобанова Єлизавета

У понеділок, 24 лютого, починається Масляний тиждень, кожен з днів якого має свої традиції. Масляна символізує проводи зими та зустріч весни. Ще на Русі цей день почали відзначати за 50 днів до Великодня, і ця традиція збереглася до сьогоднішнього дня, а разом з нею й інші атрибути свята.

24 лютого: як правильно зустрічати Масляну і яких дотримуватися традицій - today.ua

Наші предки проводжали зиму народними гуляннями. Це язичницьке свято, витоки якого сягають до культу Сонця — головного божества в слов'янській міфології. Масляна уособлювала холодну зиму, з якою наші слов'яни хотіли розпрощатися як можна швидше. Тому в перший день Масляної люди просили у богів гарної погоди і щедрого врожаю. Люди пекли млинці, які символізують сонце, і "пригощали" ними богів.

Як правильно зустрічати Масляну?

Незмінним атрибутом першого дня Масляної є млинці. Їх пекли в кожному будинку. З понеділка по середу відзначається вузька Масляна, з четверга по неділю - широка Масниця. У перші три дні можна займатися господарськими справами, а з четверга всі роботи припиняються. Протягом всього Масляного тижня періоду не можна вживати алкоголь і переживати негативні емоції.

Понеділок (24 лютого) - Зустріч Масляної

У цей день господині починають випікати млинці, які обов'язково повинні спробувати всі члени сім'ї. Перший млинець потрібно віддати убогому, щоб він згадав покійних родичів. Також, коли зими були сніжні, на Масляну виготовляли опудало з соломи і розкатували крижані гірки, щоб кататися на них на санях.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

24 лютого: як правильно зустрічати Масляну і яких дотримуватися традицій

Вівторок (25 лютого) - Загравання

У другий день Масляного тижня наші предки влаштовували оглядини. Самотні дівчата та хлопці вбиралися в свої найкращі вбрання і йшли шукати свою другу половину. Вони організовували веселі гуляння, де пригощали один одного млинцями. Дуже часто люди зустрічали своє кохання саме в цей день.

Середа (26 лютого) - Ласунка

У цей день прийнято накривати смачний стіл і запрошувати до себе додому гостей. Крім млинців з різними начинками на столі можуть бути пироги та інші смаколики. Відмовляти собі в їжі у цей день не варто.

Четвер (27 лютого) - Разгуляй

З четверга всі господарські роботи, за традицією, припинялися і починалися веселощі. Цей день прийнято проводити з повним розмахом, влаштовувати різні фестивалі з танцями і піснями, водити хороводи, стрибати через вогнище і проводити кулачні бої.

П'ятниця (28 лютого) - Тещині вечори

У п'ятницю зяті запрошують в гості тещу і пригощають її млинцями, які самі приготували. Наші предки вірили, що якщо дотримуватися цієї традиції, то у чоловіка з мамою дружини завжди будуть добрі стосунки.

24 лютого: як правильно зустрічати Масляну і яких дотримуватися традицій

Субота (29 лютого) - Зовичні посиденьки

У передостанній день Масляного тижня прийнято запрошувати в гості сестру чоловіка та інших родичів. Молода дружина пригощає рідню дружина смачними і ароматними млинцями, а також обдаровує подарунками. Вважається, що ця традиція - хороший привід, щоб подружитися з родичами чоловіка.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Неділя (1 березня) - Прощена неділя

В цей день прийнято просити вибачення у своїх близьких і друзів, а також самим прощати. Віруючі в цей день йдуть до храму, щоб покаятися у своїх гріхах. В останній день Масляної потрібно спалювати опудало, а попел розвіювати над полем для багатого врожаю.

Раніше повідомлялося, як приготувати незвичайні млинці зі смачними начинками.