Традиційно 21 листопада православні святкують день Архангела Михаїла, який в народі ще називають Михайлове чудо. Михайло є головним воїном у битві добра і зла. Навколо цієї особистості ходить багато легенд, одна з яких говорить, що в IV столітті в честь Архістратига Михаїла був побудований храм в подяку за зцілення німої дівчинки. Поблизу храму протікало цілюще джерело. Архангел Михаїл прийшов у сні до батька хворої дівчинки і сказав, що якщо вона вип'є води з джерела, то зможе заговорити. Так і сталося. На пам'ять про це диво сім'я дитини звела храм.
В Михайлів день варто звертатися до архангела Михаїла з проханням про захист від лукавого, темних сил, ворогів і просто злих людей. Для цього достатньо поставити свічку в храмі і подумки направити святому своє прохання. Починався святковий день з ранкової служби в церкві. Щоб не піддатися поганим думкам, молитися потрібно було починати з ранку і продовжувати протягом всього дня.
Наші предки 21 листопада влаштовували великі гуляння на кілька днів. Це було останнє велике свято перед початком Різдвяного посту, коли можна було наїстися досхочу і нагулятися.
У народі вважалося, що в Михайлів день не можна працювати. Люди вірили, що кожна людина отримує в цей день по заслугах, тому грішники могли отримати покарання зверху.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Що не можна робити 21 листопада:
- Мити голову – так можна "змити розум";
- Сваритися і навіть підвищувати голос – це свято найкращий день для примирення;
- Рубати сокирою, різати ножем або ткати, щоб Михаїл не образився;
- Робити роботу в корисливих цілях – за таке Михаїл може покарати;
- Відмовляти в допомозі нужденним.
День ангела 21 листопада святкують:
Марта, Марфа, Гаврило, Михайло, Павло.
Раніше повідомлялося, якою буде погода на новорічні свята в Україні.