10 вересня — Всесвітній день запобігання самогубствам

Кожного року 10 вересня Всесвітня організація охорони здоров'я, за підтримки Міжнародної асоціації із запобігання самогубствам, проводить Всесвітній день запобігання самогубствам для зміцнення прихильності і заохочення діяльності із запобігання самогубствам у всьому світі.

10 вересня — Всесвітній день запобігання самогубствам - today.ua
Фото: вільні джерела

Про це повідомляє Голос.ua.

За статистикою, в середньому, половина випадків насильницької смерті у світі припадає на самогубства.

За даними ВООЗ, наразі нараховується близько мільйона смертей від суїциду на рік. Імовірно, до 2020 року число самогубств зросте в півтора рази.

Суїцид — глобальна і трагічна проблема для світової охорони здоров'я. За статистикою, в результаті самогубств в світі помирає стільки ж людей, скільки в результаті воєн і насильницьких вбивств, разом узятих.

Найбільша кількість випадків суїциду стається у розвинутих країнах. Першість належить країнам Східної Європи. В Японії щорічно закінчують життя самогубством приблизно 30 тисяч чоловік. Найменші показники в Латинській Америці і ісламських країнах. Статистичні дані щодо Африки практично відсутні.

Міжнародна асоціація запобігання самогубств у співпраці з ВООЗ закликають громадськість і владу проводити в цей день заходи і акції для зміцнення почуття відповідальності за порятунок життя людей, які можуть бути втрачені в результаті суїциду.

Мають бути розроблені основи політики щодо національних стратегій запобігання самогубств, які повинні знайти своє практичне втілення у вигляді програм і заходів профілактики самогубств і суїцидальних настроїв серед населення.

Раніше повідомлялося, що у Кропивницькому літня жінка випала з вікна і розбилася на смерть.