10 грудня: який сьогодні день, і що не можна робити

10 грудня: який сьогодні день, і що не можна робити - today.ua

У вівторок, 10 грудня, православні святкують День ікони Божої Матері, іменованої “Знамення”. Цей образ є чудотворним, адже щира молитва біля такого образу може не тільки повернути хворому здоров’я, але і принести щастя і здійснити мрії.

В народі також сьогодні відзначають Романів день. У цю дату згадують преподобного Романа Антіохійського, який зцілює від безпліддя і важких недуг. До лику святого зверталися з молитвою перед далекою дорогою, або з проханням позбавити від страждань і смутку. Жінки просили преподобного Романа подарувати радість стати матір’ю.

У давнину 10 грудня була традиція проганяти всі печалі і негаразди за допомогою обряду на вітер. Для цього потрібно було встати на світанку, не вмиваючись, не розчісуючись, тепло не одягаючись, вийти у двір і встати обличчям до вітру. Вважалося, що він видуває все погане. Потім потрібно було повернутися додому, вмитися проточною водою, прочитати молитву Матері Божої, тричі перехрестившись, і підмести підлогу в будинку.

Що можна і не можна робити 10 грудня:

Не можна було ходити на рибалку, бо вважалося, що риба в Романів день ховається як можна глибше, і, відповідно, улову не буде.

Якщо 10 грудня було тепло, то в’язати, шити або ткати заборонялося. Згідно приймете, можна зашити тепло, що і стане причиною загибелі озимих.

Було прийнято ходити в ліс на пошуки скинутих лосиных рогів. Такий трофей міг стати і прикрасою будинку, і корисною річчю.

Господині готували різні пироги, щоб у хаті пахло випічкою, що притягує тепло, затишок і комфорт, а також рятує від поганих думок, які часто і є причиною чвар і недомовок в сім’ї.

Дівчата, що вийшли цієї осені заміж, молилися біля ікони “Знамення” про швидке поповнення в сімействі. При цьому вони погладжували живіт, уявляючи, як у ньому зростає малюк.

10 грудня варто помолитися святому Роману про позбавлення від безпліддя. Святий Роман володів даром чудотворення і допоміг багатьом безплідним жінкам вилікуватися.

Раніше повідомлялося, якою буде погода в Україні до кінця тижня.

Руйнують імунітет: від яких продуктів краще відмовитись під час карантину
Карантин, введений в Україні через загрозу поширення коронавірусу, змусив багатьох переглянути свої харчові звички. Зокрема, люди почали старатись надавати перевагу корисним продуктам, щоб зміцнити свій...
Сіннабони з вершковим кремом і корицею: рецепт ніжних ароматних булочок
Карантин у багатьох відкрив нові кулінарні здібності, і тепер у вас з’явився час радувати своїх близьких смачними стравами, які ви самі раніше ніколи не готували....
Пенсійний фонд почав виплачувати пенсіонерам обіцяні надбавки: кому пощастило
Пенсійний фонд України у квітні почав виплачувати обіцяні компенсації пенсіонерам старше 80 років. Сума надбавки становить 500 гривень. Виплати отримають ті пенсіонери, пенсія яких не...
Найдавніші породи собак: ТОП-5 вихованців, одомашнених сотні років тому
Про деякі породи собак залишилися згадки у давніх малюнках і ієрогліфах. Які вихованці допомагали людям виживати у важких умовах тисячоліття тому? Акіта-іну Цих собак відносять...
В Україні знову вдарять морози: синоптики попереджають про різке погіршення погоди
Популярний український синоптик Наталка Діденко оприлюднила новий прогноз погоди для України на середину квітня 2020 року. За даними метеорологів, найближчим часом вдарять морози. Так, у...