10 грудня: який сьогодні день, і що не можна робити

10 грудня: який сьогодні день, і що не можна робити - today.ua

У вівторок, 10 грудня, православні святкують День ікони Божої Матері, іменованої “Знамення”. Цей образ є чудотворним, адже щира молитва біля такого образу може не тільки повернути хворому здоров’я, але і принести щастя і здійснити мрії.

В народі також сьогодні відзначають Романів день. У цю дату згадують преподобного Романа Антіохійського, який зцілює від безпліддя і важких недуг. До лику святого зверталися з молитвою перед далекою дорогою, або з проханням позбавити від страждань і смутку. Жінки просили преподобного Романа подарувати радість стати матір’ю.

У давнину 10 грудня була традиція проганяти всі печалі і негаразди за допомогою обряду на вітер. Для цього потрібно було встати на світанку, не вмиваючись, не розчісуючись, тепло не одягаючись, вийти у двір і встати обличчям до вітру. Вважалося, що він видуває все погане. Потім потрібно було повернутися додому, вмитися проточною водою, прочитати молитву Матері Божої, тричі перехрестившись, і підмести підлогу в будинку.

Що можна і не можна робити 10 грудня:

Не можна було ходити на рибалку, бо вважалося, що риба в Романів день ховається як можна глибше, і, відповідно, улову не буде.

Якщо 10 грудня було тепло, то в’язати, шити або ткати заборонялося. Згідно приймете, можна зашити тепло, що і стане причиною загибелі озимих.

Було прийнято ходити в ліс на пошуки скинутих лосиных рогів. Такий трофей міг стати і прикрасою будинку, і корисною річчю.

Господині готували різні пироги, щоб у хаті пахло випічкою, що притягує тепло, затишок і комфорт, а також рятує від поганих думок, які часто і є причиною чвар і недомовок в сім’ї.

Дівчата, що вийшли цієї осені заміж, молилися біля ікони “Знамення” про швидке поповнення в сімействі. При цьому вони погладжували живіт, уявляючи, як у ньому зростає малюк.

10 грудня варто помолитися святому Роману про позбавлення від безпліддя. Святий Роман володів даром чудотворення і допоміг багатьом безплідним жінкам вилікуватися.

Раніше повідомлялося, якою буде погода в Україні до кінця тижня.

Гороскоп на 3 квітня від Павла Глоби: все не так вже погано – як пройде п’ятниця в самоізоляції
Гороскоп на п’ятницю, 3 квітня 2020 року, обіцяє, всупереч усьому, день, в якому буде місце для приємних несподіванок і радісних подій. Пам’ятайте, що навіть під...
Собчак з Богомоловим відмовилися від інтиму на час карантину
Ксенія Собчак та її чоловік Костянтин Богомолов, які проводять час в самоізоляції, вирішили відмовитися від плотських розваг. Мабуть страх перед всемогутнім коронавірусом виявився сильнішим, ніж...
Місячний календар стрижок на квітень 2020 року: найбільш вдалі дні для зміни іміджу
Місяць надає відчутного впливу на всіх живих істот, що населяють планету Земля. В тому числі і на людей. Саме тому вчасно зроблена стрижка може зміцнити...
Корольова розлютила Мережу знімком святкового застілля під час епідемії: “Вам ще Лещенка бракує”
Наташа Корольова мимоволі стала жертвою запеклих нападок у Мережі. Співачка мала необережність привітати з днем народження свого сусіда гумориста Володимира Винокура, якому 31 березня виповнилося...
Чебуреки з м’ясом і зеленню: найкращий рецепт узбецької кухні
Чебуреки з м’ясом і зеленню виходять хрусткими, соковитими і дуже смачними. Готувати їх нескладно, впорається навіть початківець кулінар. Але тут важливо знати кілька секретів. Чебуреки...