У зв'язку з продовженням карантину, новий навчальний рік в українських школах може початися по-іншому. На даний момент влада розглядає кілька варіантів запуску навчального процесу в школах та вузах: від змішаного навчання до перенесення початку навчального року. Все буде залежати від епідеміологічної ситуації в країні на початок вересня.
Наприкінці червня Міністерство освіти винесло на обговорення проект закону про дистанційну середню освіту. У документі йдеться і про навчання під час карантину. Зокрема, запропоновано, щоб частина дітей навчалася очно, а частина – дистанційно. При цьому школярі повинні чергуватися: сьогодні – очно, завтра – дистанційно.
Навчальним закладам дозволять створювати окремі дистанційні класи. Такі класи можуть організувати для дітей, які навчаються за кордоном або живуть на окупованих територіях. Крім того, вчителям хочуть дозволити на свій розсуд проводити окремі теми або консультації з предмету дистанційно.
За словами заступника міністра освіти Єгора Стадного, якщо настане друга хвиля коронавіруса, МОН хоче бути готовим до цього і заздалегідь адаптувати навчальну програму до курсу для дистанційного навчання.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Ми в міністерстві розуміємо, як важливо запускати максимально стаціонарний процес. Є багато дисциплін та навичок, які не передаються дистанційно. Якщо будуть обмеження щодо відвідування навчальних закладів, ми хотіли б вийти на санітарні норми, які дозволять при дотриманні дистанції, температурного скринінгу відновити навчальний процес. Тут нам дуже допоможе змішане навчання", – зазначає заступник міністра.
За словами головного державного лікаря України Віктора Ляшка, якщо епідеміологічна ситуація погіршиться, то дистанційна освіта буде впроваджена, але про це говорити ще рано.
Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що якщо навчальний процес з 1 вересня відновиться, то на вході в навчальні заклади будуть стояти співробітники з термометрами. Тих учнів і вчителів, у кого температурні показники будуть перевищувати 37,2 градуси, у школу пускати не будуть.