”Звуження доріг, SOS-станції і шумові смуги”: що нового з’явилося на українських дорогах у вересні

"Звуження доріг, SOS-станції і шумові смуги": що нового з'явилося на українських дорогах у вересні - today.ua
Loading...

З вересня на українських дорогах набули чинності нововведення, що стосуються будівництва та реконструкції трас. Зміни були внесені до ДБН та припускають підвищення безпеки на дорогах. Всі вони були зроблені після ретельного аналізу аварійності. Про це повідомляє Autonews.ua.

Звуження смуг

Передбачається зміна ширини дорожніх смуг для розширення аварійної смуги. Більш вузькою стане крайня ліва смуга – до 3,5 метрів, а всі інші залишаться 3,75 метра. Аварійна смуга збільшиться з 2,5 метрів до 3 метрів.

Технологічні розриви

Кожні десять кілометрів будуть зроблені технологічні розриви в дорожній огорожі для проїзду спецтехніки. Це зроблено для того, щоб в аварійних ситуаціях служби порятунку змогли швидше дістатися до місця події.

Підвищення якості доріг

Підвищення надійності і міцності доріг, а також їх довговічності за рахунок використання більш надійних матеріалів. Для цього будуть використовувати при будівництві доріг модифіковані бітуми.

Установка протизасліплюючих екранів 

Для захисту від сліпучих фар зустрічних автомобілів великі магістралі будуть обладнувати спеціальними екранами, які запобігають аварійним ситуаціям.

SOS-станції на трасах

Вздовж доріг тепер будуть встановлені спеціальні станції для зв’язку з екстреними службами. У разі непередбачених ситуацій завжди можна буде покликати на допомогу. Такі стовпи стоятимуть кожні 10-20 км.

Шумові смуги

Відтепер на дорогах повинні будуть створювати шумові смуги для того, щоб водій не засинав за кермом.

Обов’язкова установка перевантажувальних елементів

Дороги тепер будуть захищати від перевантажень. Це дозволить позбавити магістралі від пошкоджень і підвищити якість дорожнього покриття.

Зміна процедури укладання доріг

Важлива складова при укладанні доріг — це процес доставки суміші до місця укладання. І досі вона не була врегульована. Якісна суміш, яка створить міцне покриття, повинна транспортуватися не більше визначеного часу, а значить відстань від заводу до місця укладання не повинна перевищувати 75-150 км.

Раніше повідомлялося, які нововведення підготували для власників електромобілів.

Мовчазні і невибагливі: ТОП-3 унікальні породи кішок
Вибираючи для себе породу котів, ми звертаємо увагу не тільки на зовнішній вигляд тварини, але нам також важливо знати щось про її темперамент. Серед котів...
В Україну йде аномальне тепло і посуха: тривожний прогноз погоди на весну 2020
Зими в Україні майже не було, стверджують синоптики. Весна настала, ще в грудні 2019-го. Однак це ще далеко не всі примхи погоди. Прогноз погоди від...
“Наполягла на розлученні”: Жанна Фріске була не першою дружиною Шепелєва
Жанна Фріске бала однією з кількох жінок телеведучого Дмитра Шепелєва. Правда, батьком він став лише з нею. А от оформити законний шлюб вони не встигли....
Смачніше, ніж в McDonalds: рецепт домашньої картоплі фрі без використання олії
Любите картоплю фрі, як в McDonalds, але боїтеся вживати в їжу занадто жирні продукти? Тоді цей рецепт для вас! Приготувати картоплю фрі можна в домашніх...
Заворотнюк отримала від друзів безцінний подарунок – усе повертається
Анастасія Заворотнюк отримала несподівану підтримку від друзів. Подружжя Заворотнюк і Чернишова згадали на церемонії вручення щорічної премії “Пара року” від журналу “Moda topical”. Цією премією...