Жителям ОРДЛО з російськими паспортами можуть заборонити в’їзд до ЄС

27
Жителям ОРДЛО з російськими паспортами можуть заборонити в'їзд до ЄС - today.ua

Комісія Європейського союзу вивчить можливість заборони на в’їзд до країн ЄС жителям окупованих територій Донбасу, які отримали російські паспорти. Про це повідомив журналіст Рікард Йозвяк у Twitter.

“Посли ЄС обговорили питання Російської Федерації, яка роздає паспорти на сході України. 7 держав-членів хочуть санкцій. Вони доручили комісії вивчити можливість заборони на в’їзд до ЄС громадянам з цими паспортами”, – написав журналіст.

Нагадаємо, раніше президент РФ Володими Путін підписав указ про спрощення процедури надання російського громадянства жителям самопроголошених ДНР і ЛНР.

Так, наприкінці березня 2019 року набули чинності поправки до закону “Про громадянство Російської Федерації”, що дозволяють президенту РФ надавати російське громадянство окремим категоріям іноземців за спрощеною схемою.

Відповідно до цих поправок, російське громадянство можуть в пільговому режимі отримувати люди з країн “зі складною суспільно-політичною і економічною обстановкою, а також з держав, де відбуваються збройні конфлікти і зміна режиму”.

Основні умови зміни громадянства – це наявність паспортів самопроголошених республік і здача українського паспорта.

загрузка...