Зеленський відреагував на петицію про відставку Авакова

У четвер, 20 червня, президент України Володимир Зеленський відповів на петицію про звільнення з посади глави Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова, яка набрала достатню кількість голосів.

Зеленський відреагував на петицію про відставку Авакова - today.ua

У відповіді Зеленського ініціатору збору підписів йдеться, що відповідно до Конституції, звільнення міністра внутрішніх справ здійснюється за поданням глави уряду.

"Член Кабінету Міністрів України може бути звільнений з посади Верховною Радою України шляхом прийняття відставки по поданій ним заяві за поданням прем'єр-міністра України і з власної ініціативи", - відповів президент.

У той же час, відсторонення від посади чи звільнення з посад президентом України можливо щодо тих осіб, які призначаються президентом, - написав Зеленський, додавши, що підстав для його участі у звільненні Міністра внутрішніх справ наразі відсутні.

"Дякую усім, хто підтримав електронну петицію, за висловлену громадянську позицію та сподіваюсь на однакове зі мною розуміння конституційного обов’язку кожного неухильно додержуватися Конституції України та законів України", - резюмував Зеленський.

Зеленський відреагував на петицію про відставку Авакова

Як раніше повідомляв Today.ua, зазначена петиція була зареєстрована 2 червня — після того, як поліцейські поранили 5-річного Кирила Тлялова в Переяславі-Хмельницькому на Київщині, який згодом помер у лікарні. Станом на 13 червня її підписали 28 076 українців й "послання" до глави держави отримало статус “На розгляді”.

Сам Арсен Аваков заявив, що не подаватиме у відставку.