Зеленський скасував два укази Порошенка

5026
Зеленський скасував два укази Порошенка - today.ua

Новообраний президент України Володимир Зеленський скасував укази про призначення членами Вищої ради правосуддя Андрія Василенко та Михайла Ісакова. Відповідні укази від 10 червня №358/2019 і 359/2019 опубліковані на сайті глави держави.

Крім того, указом №357/2019 Володимир Зеленський оголосив про проведення відкритого конкурсу з відбору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя.

Як відомо, 13 травня Петро Порошенко, який на той час ще був президентом України, призначив Ісакова та Василенка членами Вищої ради правосуддя.

До складу ВСП входить 21 член. Вони обираються таким чином: десятьох обирає З’їзд суддів з числа суддів або суддів у відставці, по два – призначає президент, а також обирає Верховна Рада, З’їзд адвокатів, Всеукраїнська конференція прокурорів і З’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Голова Верховного суду входить до складу ВСП за посадою.

Нагадаємо, сьогодні, 11 червня, Конституційний суд України розглядає указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради та призначення позачергових виборів. Відповідне звернення подали народні депутати від “Народного фронту” і Радикальної партії, які вважають неконституційним указ Володимира Зеленського про перевибори.

загрузка...