Купівля житла для простих громадян в нашій країні - питання непідйомне. Мало того, що українських зарплат ледь вистачає, щоб зводити кінці з кінцями, не те що відкладати, так ще й банки вимагають високі відсотки за кредити. Зібрати повну суму на покупку житла можуть дозволити одиниці, тому люди йдуть на дуже невигідний крок - беруть житло в іпотеку. В Україні найменші ставки по іпотеці становлять зараз близько 20%, а мінімальний початковий внесок - 30%. Таким чином, за 10 років іпотеки українці переплачують вартість ще однієї квартири. Президент Володимир Зеленський вважає, що українці повинні мати можливість придбати житло в кредит хоча б під 10% річних, а то і менше. За словами Зеленського, це одна з основних задач команди президента, і вже є приклади, коли громадянам видавали такі кредити.
"Зараз є домовленості, і вони вже втілюються в життя - зараз іпотека знижена. У деяких банках - іпотека під 10%. В цілому було головне завдання: якщо іпотека 10% - ми дійсно допоможемо людям, які зможуть дозволити собі покупку житла", - сказав Зеленський.
Президент згадує часи, коли він сам брав іпотеку на покупку житла на столичній Оболоні під "страшні" відсотки - 22-25%. Тоді майже весь заробіток сім'ї доводилося віддавати банку. Зараз на посаді президента йому хочеться допомогти людям в цьому питанні і полегшити їм існування.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль раніше заявляв, що метою уряду є зниження іпотечних ставок до 5-7%. Якщо брати квартиру в іпотеку відразу від забудовника, то переплачувати доведеться менше. Однак, в такому випадку при оформленні кредиту позичальникові необхідно внести мінімум 20-30% від вартості житла.
Раніше повідомлялося, що 20% автомобілів українці купують в кредит, і з кожним роком ця цифра збільшується.