Зеленський повернув Кучму на переговори в Мінську

Новообраний президент Володимир Зеленський повернув до переговорів у Мінську другого президента України Леоніда Кучму. Про це він сказав на брифінгу сьогодні, 3 червня.

Зеленський повернув Кучму на переговори в Мінську - today.ua

Глава держави розповів, що зустрічався з партнерами з Німеччини, США, Франції та інших країн Євросоюзу, та обговорював з ними дуже важливе питання для кожного українця – припинення війни на Донбасі.

"У нас є спільна позиція. Це відновлення переговорів з приводу Донбасу у Нормандському форматі і розблокування Мінського процесу. Вже 5 червня буде тристороння зустріч (у Мінську, - ред.) на чолі – я дуже хотів і намагався, щоб це була провідна професійна людина – з Леонідом Даниловичем Кучмою", – сказав Зеленський.

Володимир Зеленський запевнив, що українська сторона має в питаннях з Донбасу свіжі напрацювання.

"У нас є дійсно дуже конкретні пропозиції, нові рішення, але ніхто територією і суверенітетом України торгувати не збирається", - запевнив він.

Нагадаємо, у вересні 2018 року стало відомо, що Леонід Кучма йде з посади представника України на переговорах Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі в Мінську. Він аргументував це тим, що давно для себе вирішив, що піде з ТКГ, коли досягне свого критичного віку (минулого літа Кучмі виповнилось 80 років, - ред.), та дасть можливість працювати на переговорах іншим.