Зеленський планує запровадити двопалатний парламент

Зеленський планує запровадити двопалатний парламент - today.ua

Президент України Володимир Зеленський не виключає запровадження двопалатного парламенту, оскільки змішана система виборів є "великою бідою". Про це заявив представник глави держави у Верховній Раді Руслан Стефанчук.

Стефанчук зазначив, що половинчастий підхід до формування парламенту, маючи на увазі змішану систему виборів, є великою бідою депутатів, оскільки в Україні ця концепція себе не виправдала.

"Цю проблему можна було вирішити шляхом введення двопалатного парламенту, і таке рішення було підтримано на референдумі 2000 року", - зазначив Стефанчук.

Він додав, що у Зеленського не готові ігнорувати думку 82,9% виборців, які підтримали введення двопалатного парламенту, навіть висловлену 19 років тому.
"Тому в якості політико-правової підстави ми будем враховувати і той референдум", - сказав представник Зеленського у ВР.

У той же час Стефанчук зазначив, що найближчим часом переформатування парламенту не відбудеться.

Як раніше повідомляв Today.ua, голова Адміністрації президента Андрій Богдан припускав можливість проведення референдуму серед українців щодо мирних угод із Росією.

Пізніше Володимир Зеленський заявив, що питання про укладення мирних домовленостей із країною-агресором на референдумі – це лише спосіб з’ясувати думку суспільства, яка не має під собою законодавчої основи.

У свою чергу Руслан Стефанчук заявив, що на всеукраїнський референдум потрібно виносити питання, які “будуть об’єднувати, а не роз’єднувати українців”.

В Україні дозволять виходити на пенсію до 60 років, навіть якщо ви не пільговик: ПФУ назвав умову
В Україні можна буде виходити на пенсію до 60 років. Такою втішною новиною порадували громадян працівники Пенсійного фонду України. Та, на жаль, ця но...
«Укрзалізницю» розділять на п'ять компаній: що це означає для простих громадян
Як відомо, «Укрзалізниця», особливо її сфера пасажирських перевезень, є збитковою. На сьогоднішній день можливість руху пасажирських поїздів відбуваєт...
Кабмін готує країну до військового стану: прийнято закон про комендантську годину і світломаскування
Дуже несподіваним питанням зайнялися в українському Кабміні у четвер, 8 липня 2020 р. Міністри прийняли постанову з метою забезпечення реалізації поло...
Українським дітям школа не потрібна: у МОН звернули увагу на проблеми освіти в країні
«Навіщо тоді школа?» - поцікавився виконуючий обов'язки міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет, нагадуючи, що при вступі у вузи вага атестата ...
В Україні закривають нічні клуби: Кабмін прийняв вольове рішення через коронавірус
В Україні закривають нічні клуби. Закривають їх, звісно, не назовсім і не на цілу добу. Проте вночі вони не працюватимуть. Через новий сплеск захво...