Зеленський планує запровадити двопалатний парламент

1559
Зеленський планує запровадити двопалатний парламент - today.ua
Фото: facebook.com/ruslan.stefanchuk

Президент України Володимир Зеленський не виключає запровадження двопалатного парламенту, оскільки змішана система виборів є “великою бідою”. Про це заявив представник глави держави у Верховній Раді Руслан Стефанчук.

Стефанчук зазначив, що половинчастий підхід до формування парламенту, маючи на увазі змішану систему виборів, є великою бідою депутатів, оскільки в Україні ця концепція себе не виправдала.

“Цю проблему можна було вирішити шляхом введення двопалатного парламенту, і таке рішення було підтримано на референдумі 2000 року”, – зазначив Стефанчук.

Він додав, що у Зеленського не готові ігнорувати думку 82,9% виборців, які підтримали введення двопалатного парламенту, навіть висловлену 19 років тому.

“Тому в якості політико-правової підстави ми будем враховувати і той референдум”, – сказав представник Зеленського у ВР.

У той же час Стефанчук зазначив, що найближчим часом переформатування парламенту не відбудеться.

Як раніше повідомляв Today.ua, голова Адміністрації президента Андрій Богдан припускав можливість проведення референдуму серед українців щодо мирних угод із Росією.

Пізніше Володимир Зеленський заявив, що питання про укладення мирних домовленостей із країною-агресором на референдумі – це лише спосіб з’ясувати думку суспільства, яка не має під собою законодавчої основи.

У свою чергу Руслан Стефанчук заявив, що на всеукраїнський референдум потрібно виносити питання, які “будуть об’єднувати, а не роз’єднувати українців”.

загрузка...