Зеленський підписав закони про фінансову підтримку підприємців під час карантину

Президент Володимир Зеленський у понеділок, 7 грудня, підписав закони про підтримку представників українського бізнесу під час карантину, прийняті парламентом 4 грудня. В Офісі президента зазначили, що головна мета цих законів - забезпечити соціальну підтримку застрахованих осіб і окремих груп підприємців, надавши їм матеріальну допомогу, а також звільнити представників бізнесу від сплати деяких податків.

Зеленський підписав закони про фінансову підтримку підприємців під час карантину - today.ua

Закон "Про соціальну підтримку застрахованих осіб і суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, введених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2" № 1071-IX передбачає надання одноразової матеріальної допомоги в розмірі 8 тис. грн найманим працівникам, які втратили частину зарплати в результаті введення карантину, і фізичним особам-підприємцям (ФОП), які втратили частину доходу за час карантинних обмежень.

Якщо ФОПи були зареєстровані менш ніж за три місяці до вступу в силу цього закону, то на матеріальну допомогу вони не матимуть права. Також компенсацію не отримають ті ФОПи, які в 2020 році сплатили ЄСВ за себе менш ніж за три місяці, а також якщо їх вид діяльності не підпадає під карантин.

Компенсації отримають ті компанії, які реально постраждають від введення карантину. Однак компенсація не надаватиметься, якщо по ЄСВ є заборгованість.

Закон також передбачає одноразову компенсацію суб'єктам господарювання з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску (ЄСВ) на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Розмір одноразової компенсації складе середньомісячну суму ЄСВ за розрахунками останніх 10 місяців. Зеленський підписав закони про фінансову підтримку підприємців під час карантину Крім того, закон передбачає продовження дії ліцензій компаніям на продаж алкоголю в період карантину, а також протягом трьох місяців після його закінчення.  Продовжується і термін дії договорів оренди державного та комунального майна, які закінчуються в період карантину, і протягом одного місяця з дня його закінчення. Не нараховується і не сплачується плата за оренду державного або комунального майна.

Ще один підписаний Володимиром Зеленським закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України про соціальну підтримку платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, введених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV- 2 "№ 1072-IX передбачає ряд податкових стимулів для громадян, малого та середнього бізнесу на період можливого оголошення карантину.

Платникам податків спишеться податковий борг у разі, якщо сукупний розмір боргу платника по всіх податках і зборах не перевищує 3060 грн. Платники єдиного податку першої групи звільняються від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень- травень 2021 року. Також до 29 грудня 2021 року відстрочено погашення податкового боргу платників податків - фізичних осіб, в тому числі самозайнятих осіб, який в загальній сумі не перевищує 6,8 тис. гривень.

Закон "Про внесення змін до статті 28 Закону України« Про Державний бюджет України на 2020 рік" №1073-IX розширює перелік напрямів, за якими можуть використовуватися кошти Фонду по боротьбі з наслідками епідемії коронавіруса. Зокрема, цими засобами може фінансуватися: одноразова матеріальна допомога громадянам у разі посилення карантину; матеріальна допомога бізнесу для збереження робочих місць; одноразова компенсація бізнесу для сплати ЄСВ за найманих працівників.

Раніше Володимир Зеленський дав указ уряду готуватися до проведення масової вакцинації українців від коронавіруса.

ДЖЕРЕЛОunian.net
Тарифи на електроенергію: яку компенсацію отримають українці за скасування пільг
Тарифи на електроенергію в лютневих платіжках будуть вище, ніж в січні. Пов'язано це зі скасуванням пільгового тарифу за перші 100 кВт * год спожитої ...
Накопичувальна пенсія в Україні: відрахування з зарплат почнуться з 2023 року
Накопичувальну пенсію в Україні все-таки введуть. Готувати для неї законодавчу базу будуть вже у цьому році, а відраховувати гроші в накопичувальний ф...
Вакцина від коронавірусу може бути небезпечна: медик розповів, кому варто остерігатися
Вакцина від коронавірусу може бути смертельно небезпечною для деяких людей. Про це попередив українців глава Національної медичної палати Сергій Кравч...
“Нова пошта“ розповіла, як можна отримати гроші за відправлення “безконтактним“ способом
Нова пошта нагадала клієнтам на своїй сторінці у Facebook, що отримати гроші за відправлену посилку вони можуть не лише в поштовому відділенні, а й бе...
Карантин в Україні: країну знову поділять на “кольорові“ зони
Незважаючи на закінчення локдауна, карантин в Україні нікуди не подівся. У країні триває адаптивний карантин. І вже з початку наступного тижня Україну...