Today.ua

Зеленський підписав закон про імпічмент: хто і як зможе звільнити президента

У понеділок, 23 вересня, президент України Володимир Зеленський підписав законопроект про імпічмент глави держави, який 10 вересня підтримали 245 народних депутатів. Про це сказано на сайті Верховної Ради.

Зазначається, що у парламент вже повернувся проект закону "Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)" №1012 від 29 серпня 2019 року з підписом гаранта. Незабаром документ з'явиться в офіційному виданні Ради – газеті "Голос України", а після цього набуде чинності.

Відповідно до законопроекту, підставою для імпічменту є подання, підписане більшістю депутатів (мінімум 226). При цьому вони повинні чітко вказати причину створення тимчасової слідчої комісії.

При необхідності, ТСК розслідує факт і обставини державної зради або іншого ймовірного злочину, вчиненого президентом. В комісію увійдуть нардепи з урахуванням пропорційного розподілу, а також спецпрокурор і слідчі.

У разі рішення про звинувачення президента парламентарії звертаються до Конституційного суду, який повинен підтвердити законність розгляду справи про імпічмент. Рішення вважається прийнятим у разі, якщо за нього проголосують не менше ¾ суддів КСУ.

Якщо рішення не набрало достатньо голосів, то спікер ВР від імені всієї Ради письмово вибачається перед президентом. У разі позитивного рішення відбувається імпічмент і подальше розслідування стосовно гаранта.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроект про процедуру імпічменту президента. Практично всі фракції утримались або були проти, але необхідну кількість голосів було прийнято за рахунок "Слуги народу", яка має в Раді більшість.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ