Зеленський переманює в Україну білорусів за спиною у Лукашенка

Автор: Лобанова Єлизавета

Президент України Володимир Зеленський вирішив переманити в Україну білоруських IT-фахівців, підписавши відповідний указ "Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих фахівців, які є громадянами Республіки Білорусь".

Зеленський переманює в Україну білорусів за спиною у Лукашенка - today.ua

У документі наголошується, що "айтішникам" з Білорусі спростять отримання посвідки на проживання в Україні, нададуть дозвіл на роботу і продовжать термін дозволеного перебування в Україні.

В указі йдеться поки що лише про наміри переманити на більш вигідні умови фахівців з Білорусі, однак, якщо всі побажання IT-сфери втіляться в життя, то незабаром в Україні почнеться приплив іммігрантів. З урахуванням ситуації, що склалася в сусідній Білорусі, багато громадян будуть згодні покинути країну, позбувшись від режиму Лукашенка. Ще недавно IT-галузь в країні розвивалася досить швидко, але айтішники на останніх виборах не підтримали Лукашенко і тепер можуть позбутися всіх преференцій.

Підприємцям з Білорусі та фахівцям з інформаційних технологій хочуть дозволити вільно залишатися в Україні 180 днів, а не 90, як було раніше. Також передбачається для них спрощене отримання посвідки на проживання за три дні, оформлення дозволу на роботу за 5 днів. Крім того, очікується, що білорусам спростять реєстрацію в якості фізособи-підприємця в Україні.

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

В Україні з'явиться третій платіж за газ: рішення НКРЕКП

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

На заміну шапці: три способи носити широкий шарф взимку 2023-2024 (фото)

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ці пільги отримають фахівці в сфері інформаційних технологій і інновацій та члени їх сімей, імміграція яких відповідає інтересам України. Зеленський також повідомив, що документи, видані білорусам компетентними органами Білорусі, які необхідні для здійснення трудової діяльності в Україні, будуть визнані у нас в країні. Робити нові документи в Україні не буде необхідності.

Раніше повідомлялося, що Білорусь вводить відповідні санкції проти Євросоюзу, в той час як в ЄС вже узгодили список посадових осіб Білорусі, проти яких будуть введені санкції.