Володимир Зеленський, який за результатами другого туру виборів набрав майже 75% голосів українців, прокоментував прийнятий сьогодні у Верховній Раді закон про функціонування української мови. Свою думку з цього приводу він написав у Facebook.
"Перед Україною сьогодні стоять серйозні виклики, які ми зможемо подолати лише разом. Російська агресія, повільний економічний розвиток, масова еміграція українців за кордон, тотальна корупція – це проблеми, які стосуються кожного з нас і суспільства в цілому. Тому ми повинні ініціювати та ухвалювати такі закони й такі рішення, які консолідують суспільство, а не навпаки", - зазначив він.
Зеленський наголосив, що українська мова є єдиною державною мовою в Україні - так було, так є і так буде.
"Щодо цього питання – жодних компромісів. Держава повинна дбати про розвиток української мови, про розширення сфери її вжитку. Це теж безумовно, з цим погоджується все суспільство", - написав він.
Проте, як зазначив Зеленський, питання в методах, якими втілюється в життя цей стратегічний курс.
"Моя принципова позиція – держава має сприяти розвитку української мови шляхом створення стимулів і позитивних прикладів, а не заборон і покарань, ускладненням бюрократичних процедур, множенням кількості чиновників замість їхнього скорочення. Законопроект про державну мову розглядався під час виборчого циклу, що зробило його заручником політичної риторики. Закон був ухвалений без попереднього достатньо широкого обговорення із громадськістю. До проекту закону було внесено понад 2 тисячі поправок, що свідчить про відсутність згоди щодо окремих його положень навіть у Верховній Раді", - написав він.
На думку Зеленського, сьогодні важко спрогнозувати наслідки ухвалення цього закону, адже остаточний його текст, з урахуванням усіх поправок, наразі недоступний.
"Після мого вступу на посаду Президента буде зроблений ретельний аналіз цього закону, щоб пересвідчитися, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу реагуватиму відповідно до конституційних повноважень Президента України i в інтересах громадян", - зазначив він.
Нагадаємо, сьогодні, 25 квітня, Верховна Рада ухвалила законопроект №5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. За проект закону №5670-д у другому читанні та в цілому проголосували 278 народних депутатів.