Зелень може бути небезпечною: кому краще не вживати шпинат

Шпинат - це дуже корисна зелень, яку додають у безліч страв різних кухонь світу. Однак, в деяких випадках вживання шпинату може піти ніяк не на користь здоров'ю.

Зелень може бути небезпечною: кому краще не вживати шпинат - today.ua

За словами лікарів, в деяких випадках шпинат може становити небезпеку для здоров'я. Зокрема, медики попереджають, що шпинат не можна вживати під час прийому препаратів, які розріджують кров. У шпинаті є вітамін К, який несумісний з такими медикаментами. Також обмежити шпинат у своєму раціоні потрібно пацієнтам з хворобами нирок.

Після цвітіння у дорослих рослинах шпинату утворюються солі оксалатів, які є небезпечними для людей, які мають проблеми з нирками. Науково шкоду шпинату для дітей молодшого віку поки що не доведено, проте фахівці не радять включати цей продукт в раціон дітей до трьох років. Більш дорослим дітям шпинат можна включати в раціон поступово, але батьки повинні пильно стежити за реакцією організму на цей продукт. Дослідженнями було доведено, що шпинат відноситься до рослинам, які найчастіше викликають харчові отруєння.

Нагадаємо, раніше ми розповіли, для кого огірки можуть бути небезпечними.