ЗАЗ планував випускати кабріолети

1534
ЗАЗ планував випускати кабріолети - today.ua

ЗАЗ (Запорізький автомобілебудівний завод) в кінці 1950-х років хотів випускати закриті кабріолети з пластмасовим кузовом. На ескізах, розміщених в мережі, видно унікальну розробку підприємства, яка так і не була реалізована. Про це повідомляє Autonews.ua.

Ці ескізи були зроблені співробітниками бюро архітектурного оформлення автомобілів заводу “Комунар” в кінці 1950-х років , який трохи пізніше, в 1961 році, був перейменований в ЗАЗ (Запорізький автомобільний завод). На жаль, автомобілі на ескізах залишилися тільки ескізами, в серійне виробництво вони не потрапили. Замість них у Запоріжжі почали випускати “Горбатий Запорожець” (ЗАЗ-965).

Унікальні ескізи для історії зберіг один з їхніх творців, Леонід Левіт. Він в кінці 1950-х років був співробітником бюро архітектурного оформлення автомобілів заводу “Комунар”.

Оприлюднив фотографії потенційних моделей ЗАЗу запорізький краєзнавець Роман Акбаш. Якби не він, то ми з вами, можливо, ніколи б не побачили, ці світлини.

Як повідомлялося, новим головою правління Запорізького автомобілебудівного заводу (ЗАЗ) став Антон Лазарєв, який до цього обіймав посаду заступника голови правління корпорації “УкрАВТО”.

Раніше в мережі з’явилися фото ескізів бюджетного для українців автомобіля ZAZ Lanos, який планують запустити у виробництво орієнтовно через 1,5-2 роки. У 2009 році у виробника вже була спроба відправити на конвеєр схожий автомобіль ЗАЗ Lanos M, але ця ідея так і не була реалізована.

загрузка...