Затримано “Білу балаклаву“: активіста підозрюють у роботі на російські спецслужби

Вчора, 18 лютого, СБУ затримала Євгена Моренця, відомого в соціальних мережах під псевдонімом "Біла балаклава". Зокрема активіст відомий своїм YouTube-роликом, в якому закликав однодумців до повстання та повалення чинного режиму і усунення влади.

Затримано “Білу балаклаву“: активіста підозрюють у роботі на російські спецслужби - today.ua

Під час брифінгу в Києві заступник голови СБУ Віктор Кононенко розповів, що наразі українські спецслужби підозрюють Моренця в роботі на російську ФСБ.

Він зазначив, що спецслужби РФ планували через проект "Біла балаклава", який, за словами представника СБУ, діє за вказівкою з Москви з осені 2018 року, організацію протестів в Україні відразу після проведення виборів президента 31 березня. Планувалось організувати акції, результатом яких було б невизнання виборів і насильницьке повалення влади. Більш того, провокації, за словами Кононенка, планувалися незалежно від того, хто з кандидатів вийде у другий тур.

Співробітниками СБУ були проведені обшуки в офісі та за місцем проживання трьох активних учасників групи на підтримку підслідного народного депутата Надії Савченко. Вони, як вважають у СБУ, були на зв'язку з агентом спецслужб РФ Миколою Дульським, який наразі ховається в Росії.

У "Білої балаклави" вилучили коктейль Молотова, яким він нібито збирався підпалити один з об'єктів у Києві.

Кононенко розповів, що Моренець є активним прихильником і соратником Надії Савченко.

Для стимулювання протестів активіст знімав та викладав в інтернет відео, якими закликав до повалення конституційного ладу і захоплення влади насильницьким шляхом. В СБУ стверджують, що Моренець з подільниками втягував в незаконну діяльність керівників громадських об'єднань і окремих активістів з різних регіонів України з метою "спровокувати їх на організацію масових протестів відразу після завершення голосування 31 березня нібито через фальсифікації".

Нагадаємо, також Кононеко заявив, що в Кремлі збираються створити ситуацію невизнання результатів виборів частиною українців з протестним потенціалом, що має спричинити за собою розкол суспільства в Україні.