Заарештовано посадовця Харківської міськради, підозрюваного у роботі на ФСБ РФ

129
Заарештовано посадовця Харківської міськради, підозрюваного у роботі на ФСБ РФ - today.ua
Фото:gradus.pro

Посадовця Харківської міської ради затримано за підозрою у співпраці з російськими спецслужбами. Про це розповів представник Департаменту контррозвідки Служби безпеки України.

Відомо, що СБУ затримала заступника директора департаменту Харківської міськради за підозрою у співпраці зі спецслужбами РФ.

Українського чиновника завербував у 2017 році в Росії полковник ФСБ Росії Олександр Ушаков.

Ушаков познайомився з українським чиновником у 2016 році у місті Нальчик Кабардино-Балканської Республіки РФ. На території країни-агресора український чиновник перебував з туристичною метою.

Надалі вони зустрічалися в Чехії, Греції, Білорусі і в РФ.

Харківський посадовець звітував перед оточенням про зазначені поїздки як про туристичні подорожі, або ж пояснюючи їх участю в різного роду громадських заходах.

“Нами встановлено, що громадянин України, використовуючи своє службове становище, а також доступ до різного роду інформаційних масивів і матеріалів, збирав і передавав російським спецслужбам інформацію про молодіжні організації, рухи, їхніх лідерів, діяльність та фінансування релігійних громад різних конфесій, національно-патріотичних об’єднань громадян, їх проекти, керівників, ступінь впливу на розвиток ситуації, співробітників Харківської міської ради тощо”, – повідомили в СБУ.

Слід також зазначити, що ключова роль другої служби ФСБ РФ, офіцером якої є Ушаков, полягала в забезпеченні контролю над діяльністю так званих міністерств державної безпеки “ЛДНР”, в тому числі тих підрозділів, які здійснюють і планують диверсійні і спеціальні операції.

Посадовця затримали 5 березня в Харкові. Йому було відразу оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 ККУ (державна зрада), і судом обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою 60 діб.

В даний час здійснюється досудове розслідування у вказаній кримінальній виробництві.

Нагадаємо, російські спецслужби найняли хакера з Запоріжжя для втручання у вибори президента України.

загрузка...