З 2019 року в Новій Зеландії будуть заборонені поліетиленові пакети

В Новій Зеландії одноразові поліетиленові пакети будуть заборонені з липня 2019 року. Про зміст заяви прем’єра-міністра країни Джасінди Ардерн повідомляє телеканал RNZ.

З 2019 року в Новій Зеландії будуть заборонені поліетиленові пакети - today.ua

Джасінда Ардерн оголосила про загрозу поліетиленових пакетів на пляжі Лайоло-Бей у Веллінгтоні. Сотні мільйонів пакетів забруднюють берегову лінію та морське середовище. Це руйнує фауну та флору країни. Ардерн повідомила, що раніше недооцінювала масштабність проблеми, а також занепокоєння великої кількості жителів Нової Зеландії.

"Найбільша проблема, щодо якої я отримую листи від громадян, — це пластик. Причому ці питання приходять від дітей. Я буквально отримую сотні й сотні листів", — повідомила вона.

В результаті уряд країни розробить поетапний план відмови від одноразових пакетів. Абсолютна відмова від поліетиленових пакетів ефективніший та дешевший захід у порівнянні з введенням штрафів. Окрім того, жителі Нової Зеландії можуть надіслати уряду свої пропозиції до 14 вересня.

Варто зазначити, що Великобританія, Франція, Чилі, Австралія, Зімбабве, Кенія вже заборонили використання одноразових поліетиленових пакетів.