З 1 жовтня 2019 року в Україні за містом починає діяти інший режим їзди: всі транспортні засоби в денний час доби повинні їхати з включеним ближнім світлом фар або денними ходовими вогнями. Подібний режим триватиме 7 місяців — до 1 травня 2020 року. Зазначимо, що порушникам загрожує штраф. На сьогоднішній день деякі автомобілісти додатково встановлюють позаштатні ходові вогні — хто як тюнінг для поліпшення зовнішнього вигляду свого «залізного коня», а хто для підвищення безпеки — щоб його машина була видна здалеку.
Змінений режим їзди за межами міста передбачений пунктом 9.8 Правил дорожнього руху (ПДР нова редакція набрала чинності з 15 квітня 2013 року). Він говорить, що «з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути включені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу — ближнє світло фар». Ця вимога поширюється на всі автомобілі, що рухаються за містом у світлий час доби.
У зв'язку зі скороченням світлового дня і не завжди сприятливими погодними умовами «Укравтодор» зобов'язує всіх водіїв дотримувати дану норму. Ввімкнене ближнє світло фар сприяє створенню більш безпечних умов на дорозі, знижуючи ризик потрапити в аварію на 7-15%. При цьому протитуманні фари (ВТФ) включати не обов'язково.Можна включити одночасно і ближнє світло, і денні ходові вогні – це не заборонено.Але, як мінімум, має бути включено щось одне.
За статистикою, за попередні півроку в автомобільних аваріях загинуло близько 1500 осіб. Найбільше ДПТ у цьому році відбулося в Київській, Волинській, Львівській, Миколаївській та Хмельницькій областях.
https://youtu.be/BKs6DuF8iu0
Нагадаємо, у четвер, 19 вересня, на дорогах України збільшилася кількість ділянок, на яких для контролю за швидкістю використовується радар TruCAM. Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький. За даними поліції, до існуючої системи моніторингу додадуться 17 нових ділянок і розширяться 8 вже існуючих ділянок автодоріг з підвищеним рівнем аварійності.