Today.ua

Цирк судиться з КМДА за право використовувати диких тварин

Підтримати рішення влади і захистити тварин до приміщення Окружного суду Києва вчора, 23 жовтня, прийшли зоозахисники «Форуму порятунку Києва». Небайдужі провели акцію протесту «Циркачі, не мучте тварин!»

У листопаді минулого року Київська міська рада ухвалила рішення “Про припинення розміщення заїжджих пересувних цирків-шапіто з тваринами на території міста Києва”. Рішення підтримали 66 депутатів.

“Умови утримання тварин у пересувних цирках-шапіто неприпустимі. Звірів б'ють і морять голодом”, - зазначила співавтор відповідного рішення, депутат Київради Олеся Пинзеник.

Інший співавтор рішення, депутат Київради Сергій Пилипенко заявив, що цирки працюють без дозвільних документів.

“Утримання диких тварин у неволі допускається за наявності дозволу, що видається центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, яким є Міністерство екології та природних ресурсів України. Проте, Державна екологічна інспекція Києва при перевірках завжди фіксує у заїжджих цирках-шапіто відсутність дозволів на спеціальне використання диких тварин”, - сказав він.

За ініціативою КМДА відповідачем у справі ткож стали Департамент благоустрою та ВО "Київський еколого-культурний центр".

«Кобзов – дуже сильний опонент. Суди з аналогічним позовом він вигравав уже у Львові та інших містах. Боротьба буде важкою», - прокоментував ситуацію Володимир Борейко, директор екологічного центру.

Інтереси Кобзова в суді представляє юридична компанія. Сам артист зараз перебуває в Італії.

Микола Кобзов

«На міжнародному Фестивалі цирку я є членом журі. Всі цирки Італії працюють з тваринами. Ми наразі гастролюємо Україною без тварин, але вважаю, що зоозахисники такими акціями просто піаряться. На тварин їм глибоко наплювати. Інакше, вони б спочатку подумали куди їх «переквартирувати» з цирків, а потім забороняли їх використання. Принаймні, в Європі, яку так симпатизують в Україні, спочатку тваринам облаштовують майбутнє, а потім відмовляються від їх експлуатації», - своєю думкою поділився Микола Кобзов.

Але не всі дресирувальники розкажуть, що цирковий ведмідь вчиться танцювати на розпеченому металевому диску, тигр відважно стрибає у палаюче кільце завдяки «науці» електрошокером – така ціна гарних вражень для глядачів цирку.

Зовсім маленьких тварин відловлюють й продають артистам. Реакція на дресирування у малюків різна: хтось стає агресивним, хтось – депресує в криках. Таким у корм підмішують заспокійливі препарати чи транквілізатори. Зовсім неконтрольованих тварин вбивають. «Пенсіонерів» можуть залишити в клітці доживати, або продати у мисливське господарство для натаскування собак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ